Facebook Google+ Twitter

Koniec Rosji - pokazy specjalne i spotkanie z twórcami filmu w Kinie.Lab

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-18 17:42

23, 24 i 25 października zapraszamy na specjalne pokazy filmu KONIEC ROSJI w reżyserii Michała Marczaka. Po seansie w poniedziałek - spotkanie z twórcami.

Film opowiada historię dziewiętnastoletniego rekruta Aleksieja. Chłopak przylatuje do oddalonej od cywilizacji małej strażnicy na północnych rubieżach Rosji, aby odbyć służbę wojskową. To jeden z niewielu posterunków granicznych strzegących olbrzymich, niezamieszkałych połaci państwa rosyjskiego nad Oceanem Arktycznym.

W strażnicy znajduje się sześciu żołnierzy. Każdy z nich tkwi w tym miejscu już długo, być może zbyt długo. Okazuje się, że część z nich ma swoje smutne tajemnice. Trudno jest im stąd wrócić do świata ludzi i własnej przeszłości. Łatwiej jest im odbywać absurdalną służbę pilnowania zatopionej w śniegu północnej granicy państwa, setki kilometrów od najbliższej ludzkiej osady.

Film otrzymał Nagrodę Magic Hour na festiwalu Planete Doc Review 2010. Nominowany jest także do Prix Europa, a oficjalna premiera odbędzie się w Kopenhadze w Listopadzie na cph:dox.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.