Facebook Google+ Twitter

Koniec samowolki ubezpieczycieli? Poszkodowani trafią pod skrzydła UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że status konsumenta przysługuje nie tylko osobom, które kupują polisę, ale również poszkodowanym. Jak dotąd, Ci ostatni byli skazani na łaskę ubezpieczycieli.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. ARKADIUSZ LAWRYWIANIEC/POLSKAPRESSEJak informuje "Puls Biznesu", sąd orzekł, że każdemu poszkodowanemu w wypadku samochodowym, przysługuje zwrot pieniędzy. za wynajem samochodu zastępczego na koszt sprawcy stłuczki. W uzasadnieniu wyroku sąd przyznał poszkodowanym status konsumenta.

Jak dotąd ubezpieczyciele za konsumentów uznawali tylko osoby, które wykupiły polisę. Teraz status ten przysługiwać będzie również poszkodowanym, którzy będą mogli zwrócić się po pomoc do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK będzie mógł nakładać na ubezpieczycieli wielomilionowe kary oraz zakazywać im stosowania niedozwolonych praktyk.

Decyzja Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może zrewolucjonizować rynek ubezpieczeń. Jak dotąd, wielu ubezpieczycieli za wszelką cenę próbowało wypłacać jak najniższe odszkodowania osobom, które nie były chronione prawem jako konsumenci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.