110941 miejsce

Koniec serii zwycięstw łodzian! Widzew przegrywa z Ruchem 1:3

Ruch Chorzów stał się zespołem, który jako pierwszy pokonał Widzew Łódź w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Jak dotąd zespół trenera Mroczkowskiego nie przegrał ani jednego meczu.

Rafał Grodzicki (L) i bramkarz Ruchu Michał Peskovic (2L) obserwują główkującego piłkę Ushie Okachi (2P) z Widzewa podczas meczu piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy między Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź. / Fot. PAP/Andrzej GrygielPierwsze minuty były wyjątkowo nudne. Na boisku niewiele się działo, a oba zespoły grały bardzo asekuracyjnie. W 28. minucie Marcin Malinowski przejął piłkę odbitą od muru po rzucie wolnym Łukasza Janoszki. Uderzenie zza pola karnego, po rykoszecie, nie dało szans bramkarzowi Widzewa - Maciejowi Mielcarzowi.

Ruch Chorzów do przerwy prowadził 1:0. Sytuacja zmieniła się już sześć minut po zmianie stron. Wspaniałe podanie Malinowskiego otworzyło drogę do bramki Maciejowi Jankowskiemu, który bez skrupułów wykorzystał sytuację sam na sam.

Widzew Łódź przegrywał już 2:0, kiedy w 67. minucie bramkę zdobył Arkadiusz Piech. Chwilę wcześniej Ugochukw Ukah za faul w polu karnym otrzymał drugą żółtą kartkę. Strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Widzewa, ale nie miał żadnych szans z dobitką Piecha. 3:0.

W 71. minucie Piotr Grzelak strzelił gola na "otarcie łez". Po niezwykle mocnym strzale Dudu Paraiby i niepewnej interwencji Lewczuka, ustalił on wynik spotkania na 3:1.

Bramki: 1:0 Marcin Malinowski (28'), 2:0 Maciej Jankowski (51'), 3:0 Arkadiusz Piech (67'), 3:1 Piotr Grzelczak (71').

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Igor Lewczuk. Widzew Łódź: Jarosław Bieniuk, Ugochukwu Ukah, Dudu. Czerwona kartka (za drugą żółtą) - Widzew Łódź: Ugochukwu Ukah (66').

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (88' - Jakub Smektała), Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Łukasz Janoszka (81' - Marek Zieńczuk) - Maciej Jankowski (69' - Paweł Abbott), Arkadiusz Piech.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Adrian Budka, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu - Krzysztof Ostrowski, Bruno Pinheiro (46. Piotr Mroziński), Mindaugas Panka, Princewill Okachi (59' - Hachem Abbes) - Nika Dżalamidze, Piotr Grzelczak (71' - Emil Wrażeń).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Opole). Widzów: 6 tys.