Facebook Google+ Twitter

Koniec sezonu koncertowego w solankach inowrocławskich

W niedzielę w inowrocławskiej muszli koncertowej w Parku Solankowym odbył się koncert kończący sezon letni Inowrocławskiej Orkiestry Promenadowej pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Marka Czekały.

Orkiestra Promenadowa i Dyrygent Marek Czekała na scenie muszli koncertowej w inowrocławskich solankach / Fot. M. WróbelKoncert poprowadził dyrygent a jednocześnie dyrektor orkiestry Marek Czekała. Orkiestra zaprezentowała utwory cieszące się największą popularnością w całym cyklu koncertowym tegorocznego lata.
Pan Marek nie tylko dyrygował orkiestrą. Również grał na skrzypcach, i... tańczył w rytm granych utworów – co ucieszyło panie na widowni.

Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności soliści: Aleksandra Pliszka (sopran) oraz Orlin Bebenow (tenor). Obydwoje przypadli publiczności do gustu, a każdy ich występ nagradzany był burzą oklasków. Publiczność zachwycała się umiejętnościami oraz pasją, z jaką wykonują utwory klasyczne.

W czasie koncertu wykonano utwory klasyczne oraz operowe m.in. "Nad pięknym modrym Dunajem", "Usta milczą", "Grzmoty i błyskawice". Prowadzący koncert postarał się o urozmaicenie występu anegdotami z życia kompozytorów oraz dowcipami na czasie. Dużym atutem koncertu była możliwość śpiewania wraz z wykonawcami oraz różnorodna choreografia.

W finale wykonano walczyk "Inowrocławskie Solanki" autorstwa Marka Czekały. Koncert zakończyła burza oklasków i owacja na stojąco dla orkiestry, solistów i dyrygenta, który podziękował za miłą atmosferę i wyraził nadzieję, że będzie mógł się spotkać z inowrocławską publicznością w przyszłym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.