Facebook Google+ Twitter

Koniec snu Baracka Obamy?

Po druzgocącej porażce demokratów w wyborach do kongresu nasuwa się pytanie czy pierwszy czarnoskóry prezydent Stanów Zjednoczonych podniesie się i stanie do walki?

Barack Obama źródło: commons.wikimedia.org / Fot. Steve JurvetsonBędąc na półmetku swojej kadencji, Barackowi Obamie bardzo szybko zaczął osuwać się grunt pod nogami. Najpierw odeszli od niego najbliźsi współpracownicy, przewidziawszy, że po porażce w wyborach będzie im łatwiej na "cieplejszych" posadach gdzieś indziej. Prezydent tego, ciągle jeszcze najpotężniejszego mocarstwa na ziemii, znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Porównując Amerykę do samochodu, którym republikanie wjechali do rowu, a oni, demokraci, wspólnymi siłami wyciągnęli i ruszyli dalej w drogę, pan prezydent będzie musiał ponownie zwrócić kluczyki tym, których wybrał naród.

Czy rzeczywiście Obama przegrał już wszystko? Załóżmy, że demokraci jakimś cudem wygraliby wybory, a niezadowolenie z ich władzy doszłoby do punktu kulminacyjnego przed następnymi wyborami prezydenckimi. Nie wiem jakich sztuczek musiałby użyć prezydent, aby przeciągnąć opinię publiczną na swoją stronę, zwłaszcza, że po śmierci doradcy Teda Sorensena, który pisał przemówienia jeszcze dla samego JFK'a, ciężko będzie w przyszłości o tak bogate wsparcie merytoryczne. Barack Obama może być skazany na porażkę.

logo partii republikańskiej en.wikipedia.org / Fot. logoJeśli jednak stawi on czoła republikanom i będzie umiejętnie przeszkadzał im w rządzeniu, następne wybory prezydenckie mogą być bardzo ciekawe. Jeśli w tym okresie uda mu się dowieść, że partia rządząca znowu zmierza tym "samochodem" do rowu, to będzie mógł użyć w swojej następnej kampanii wyborczej zwrotu "a nie mówiłem!".

A gdzie w tym wszystkim jest Sarah Palin z Tea Party? Na razie zbiera sojuszników i cierpliwie czeka. Czyżby Stany Zjednoczone powoli przygotowywały się na pierwszego prezydenta - kobietę? Podobno w Ameryce wszystkie sny się spełniają...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.