Facebook Google+ Twitter

Koniec Sopot Hit Festiwalu

W bieżącym roku Sopot Hit Festiwal nie odbędzie się. Taką decyzję podał dyrektor telewizyjnej dwójki Rafał Rastawicki. Być może zostanie on przeniesiony do innego miasta, jako że Opera Leśna jest remontowana.

 / Fot. Barbara Ostrowska PAPSopot Hit Festiwal po raz pierwszy został zorganizowany w 2008 roku. Jego głównym założeniem było wybranie przeboju, który latem podbił serca Polaków. Podczas pierwszej edycji wygrała Doda z piosenką ,,Nie bój się” natomiast zagraniczny Hit Lata trafił do Shauna Bakera, który wykonał utwór ,,Hey Hi Hello” wspólnie z MaLoy. W 2009 roku triumfowała Ewa Farna z piosenką ,,Cicho” oraz Katerina, która zaśpiewała ,,Ayo Technology”.

Sam pomysł zorganizowania kolejnego festiwalu budził sporo kontrowersji. Rozległy się głosy, że jest on niepotrzebny. Obecnie na polskiej scenie muzycznej mamy mnogość tego typu imprez i zaczynają one sporo tracić na swoim znaczeniu. Kiedyś były dwa główne festiwale: opolski i sopocki, na które ludzie przychodzili całymi rodzinami. Dzięki temu, że były one sporą rzadkością miały też odpowiedni prestiż i renomę. Dziś to wszystko zatraca się w coraz większej komercjalizacji i takim jakby ,,wyścigu szczurów”. Bardziej chodzi o to czyj festiwal przyciągnie większą publiczność i jaki zysk uda się z tego tytułu osiągnąć. Prawda jest taka, iż już od paru lat zauważalny jest spadek popularności tego typu imprez. Tworzenie raz po raz nowych festiwali sprawiło, że straciły one na znaczeniu i ta magia dawniejszych festiwali odeszła w zapomnienie.

Zniknięcie Sopot Hit Festiwalu nie rozwiąże tego problemu, może jedynie go zmniejszyć, choć
prawdopodobnie odbędzie się on w innym miejscu. Los polskich festiwali jest już raczej przesądzony i będzie szedł w kierunku wszechogarniającej komercji i popularyzacji. Piosenek wartych posłuchania i zauważenia będzie jak na lekarstwo.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ta Pani na zdjęciu rzeczywiście działa jak "elektroda".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgadzam się z tezą autora. Już najwyższy czas podnosić "poprzeczkę". A na dowód tego podaję: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.