Facebook Google+ Twitter

Koniec strajku pielęgniarek w Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

"Wracamy do pracy. Porozumienie jasno określa, że strajk i spór zbiorowy są zakończone" - powiedział dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk.

15.08.2009. Szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Dorota Gardias (P) i dyrektor naczelny szpitala Andrzej Pawluczyk (L). / Fot. PAP/Piotr PolakWedług informacji Radia RMF FM, pielęgniarki dostaną w sumie 1,2 mln zł brutto z pieniędzy za nadwykonania za pierwsze półrocze 2009 roku, które wypłacić ma Narodowy Fundusz Zdrowia oraz 200 tys. zł brutto na opłacenie ZUS. Pieniądze będą wypłacone w formie dodatków, w trzech ratach, najpóźniej do grudnia. Porozumienie jest obwarowane zapisem, że kwota na dodatki może zostać zmniejszona o wartość kar, gdyby zostały one nałożone na szpital za niewłaściwe wykonywanie zadań. W razie wykreślenia przez wojewodę któregoś z oddziałów, dodatki w ogóle nie zostaną wypłacone. - Mam nadzieję, że ten zapis nie będzie miał zastosowania. Wszystkie oddziały pracują normalnie, od poniedziałku rusza chirurgia - powiedział Pawluczyk. Dyżurować będzie też ginekologia i położnictwo.

Pielęgniarki w radomskim szpitalu strajkowały aż 11 dni. Domagały się m.in. podwyżki pensji średnio o 600 zł brutto, żądania jednak z czasem się zmieniły do 450 zł, unormowania czasu pracy oraz regulacji siatki płac. Dyrektor szpitala proponował jednorazową wypłatę 2400 zł brutto z 1,2 mln zł, które szpital ma otrzymać z NFZ z tytułu tzw. nad wykonań za pierwsze półrocze.

Radomski szpital jest jedną z największych lecznic w regionie. Przyjmuje pacjentów nie tylko z Radomia, ale i z sąsiednich powiatów. Zatrudnia 1500 osób, z czego ok. 600 to pielęgniarki i położne. Placówka ma 20 mln zł długu, z czego 5 mln zł to zobowiązania wymagalne. Prawie 80 proc. budżetu szpitala pochłaniają wynagrodzenia.

Źródła: RMF FM; IAR;

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.