Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2498 miejsce

Koniec świata 2012. NASA: Śpijcie spokojnie. Nic złego się nie wydarzy

Im bliżej 2012 roku, tym częściej w internecie pojawiają się rozmaite teorie, dotyczącego tego, co naprawdę wydarzy się 21 grudnia. Spekulacjom nie ma końca: bieguny zmienią swoje położenie, kontynenty przestaną istnieć, w Ziemię uderzy asteroida. NASA jednak uspokaja: nic złego się nie wydarzy.

 / Fot. United States Department of EnergyMajowie przewidzieli, że koniec świata nastąpi 21 grudnia 2012 roku - to jedna z najpopularniejszych przepowiedni na świecie. I choć niedawno Vladimir Bohm i Bohumil Bohm z Uniwersytetu w Dreźnie udowodnili, że naukowcy, interpretujący kalendarz Majów, się pomylili i błędnie odczytali dane, internauci dalej wyczekują armagedonu.

Czytaj także: Nie będzie końca świata w 2012 r. Naukowcy źle odczytali kalendarz Majów

Jak będzie wyglądała zagłada? Scenariusze są rozmaite i na ich podstawie z pewnością można nakręcić niejeden film katastroficzny. Niektórzy przewidują, że ogromne zamieszanie spowoduje burza słoneczna. Nie będzie prądu, łączności, przestaną działać transformatory i sieci. Według tego scenariusza jednak nie zginiemy, czekają nas ogromne problemy, ale przetrwamy.

Czytaj także: Koniec świata nastąpi 21 października o godz. 18. Tak wieszczy Camping

Inni twierdzą, że z powodu promieniowania elektromagnetycznego Słońca bieguny zmienią swoje położenie. Na Ziemi zmieni się klimat, temperatura spadnie, noc będzie trwała kilkanaście dni. Podniesie się także poziom wód, a kontynenty przestaną istnieć. Według tej teorii w okolicach równika utworzy się superkontynent, na którym garstka ludzi będzie mogła przetrwać.

Kolejni sądzą, że w Ziemię uderzy asteroida. W wyniku zderzenia nastąpi wielki wybuch i ludzkość wyginie.

Czytaj także: Koniec świata - 2012, 2013, 2036, a może 2880?

Scenariuszy jest tak dużo, że NASA, zaniepokojona szerzącymi się plotkami, postanowiła poinformować, co tak naprawdę może wydarzyć się 21 grudnia 2012 roku. Według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej... nie wydarzy się nic. Don Yeomans, dyrektor biura NASA, powiedział TVN24, że będzie to zwykłe przesilenie zimowe: "Śpijcie spokojnie 21 grudnia przyszłego roku. Nic złego się nie wydarzy".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.