Facebook Google+ Twitter

Koniec Świata 2012. Ostatni gasi światło

Dla wielu 21 grudnia 2012 roku to data końca świata. Na tym dniu kończy się kalendarz Majów. A jak będzie naprawdę? My już wiemy. Koniec Świata 2012 nastąpi 21 grudnia na sopockim molo dokładnie o godzinie 20.12!

Oficjalne logo Końca Świata 2012 / Fot. Projekt: Joanna KarczewskaOczekujący końca świata wierzą, że nastąpi to 21 grudnia 2012 roku. Na tym dniu bowiem kończy się kalendarz Majów. Prześmiewcy twierdzą, że od następnego dnia zaczyna się nowy, kalendarz Czerwców. A jak będzie naprawdę? My już wiemy. Koniec Świata 2012 nastąpi 21 grudnia na sopockim molo dokładnie o godzinie 20.12!

Nasza cywilizacja zna wiele zapowiedzi końca świata. Ale wszystkie albo zostały odwołane albo nie spełniły się. Czy zapowiadany w tym roku koniec świata dojdzie do skutku? Dlaczego wcześniejsze końce świata były zwykłymi niewypałami?

Odpowiedź na te pytania znaleźli harcerze. I jest ona bardzo prosta. „Może nikt po prostu nigdy nie wpadł na to, by z dawna oczekiwany koniec wszechrzeczy zwyczajnie... zorganizować” – wyjaśnia pwd. Joanna Karczewska z Hufca ZHP w Sopocie. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory za organizację końca świata zabierali się amatorzy i patałachy. W tym roku będzie inaczej. Koniec Świata 2012 zorganizują harcerze. Aby nie było problemu z rozproszeniem wszystkich zainteresowanych końcem świata, odbędzie się on w Sopocie.

To nie żarty. Harcerze na serio przyjęli przepowiednie i przygotowują się do tego historycznego wydarzenia. Do organizacji Końca Świata 2012 podeszli bardzo poważnie i pozyskali już pomoc ze strony służb antykryzysowych i ratowniczych, organizacji pozarządowych.

Na razie przygotowują wszelkie możliwe scenariusze zagłady. Możemy więc zginąć z powodu najazdu żywych trupów albo ataku zabójczych pomidorów. Inne możliwości to globalne zlodowacenie, inwazja obcych albo wybuch superwulkanu. Możliwości jest więcej, każda groźna, straszna, ale harcerze postarają się aby jednocześnie była zaskakująca i atrakcyjna.

Już wiadomo, oficjalnie ogłoszono, że koniec świata będzie procesem złożonym, początek końca rozpocznie się w centrum Sopotu już o godzinie 17.30 i potrwa do 20.00. Dokładnie o 20.12 nastąpi finał Końca Świata 2012. Epicentrum jego będzie miało miejsce na sopockim molo, gdzie nastąpi pokaz sztucznych ogni i azjatyckich latawców.

Organizatorzy Końca Świata 2012 – Inspektorat Artystyczny Hufca ZHP Sopot oraz Fundacja FREA-art – już dzisiaj zapraszają na to niezwykłe zdarzenie. Zainteresowanych czynnym udziałem w tym wiekopomnym wydarzeniu zachęcamy do śledzenia strony organizatora ( http://www.facebook.com/HufiecZHPSopot?ref=ts&fref=ts ) gdzie będą pojawiać się kolejne komunikaty o tej niezwykłej grze miejskiej.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

http://ostatnikoniecswiata.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też fakt :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co instrumenty. Orkiestra zaśpiewa chóralnie śpiewając mruczando. Instrumenty przydadzą się w Tczewie, bo tam końca świata nie przewidują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdążą, nawet na piechotę. tylko kto instrumenty przewiezie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tczewa niedaleko! Do końca świata jakoś zdążą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli orkiestra, to musi przyjechać z Tczewa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Orkiestra Harcerska (jak na Tytanicu) będzie grać do końca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.