Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25308 miejsce

Koniec świata ciągle odraczany?

21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów. Według badaczy jest to równoznaczne z zapowiedzią końca naszego świata.

Jednak to nie pierwsza określona data końca świata, przeżyliśmy już ich co najmniej 5. Pierwsza to 31 grudnia 999 r., kiedy to po tysiącu lat Jezus Chrystus miał wrócić na Ziemię, aby dokonać Sądu Ostatecznego - czytamy w Wikipedii. Jaka była radość ówczesnych chrześcijan, gdy nic się nie stało. Świętowanie z tej okazji (31 grudnia) przerodziło się w zwyczaj zabaw sylwestrowych.

Druga data końca świata to listopad 1992 r. Za ogłoszenie jej odpowiada południowokoreańska sekta "Kościoła misyjnego Dami", która twierdziła, że koniec świata związany jest z oznaczeniami systemu komputerowego funkcjonującego w EWG, a oznakami zbliżającego się końca, miały być dla nich także: olimpiada w Barcelonie i jednoczenie się Europy. Kolejny raz nic się nie stało.

Trzecia data to 24 listopada 1993 r. Wtedy koniec przepowiadała ukraińska sekta „Białe Bractwo”. Członkowie sekty zorganizowali w tym czasie manifestację w Kijowie. Jak zwykle, nic się nie stało.

Czwarta data to 1 stycznia 2000 r. Zmieniała się wtedy pierwsza cyfra w zapisie roku, przewidywano więc globalną awarię komputerów i chaos na ziemi. Komputery, podobnie jak znany nam świat, przetrwały jednak kryzysową noc i 1 stycznia wszystko działało normalnie i niezmiennie żywotnie.

Piąta data końca świata to 21 maja 2011 r.. Zdaniem Harolda Campinga, pastora i badacza Biblii, koniec świata miał rozpocząć się od serii gigantycznych trzęsień ziemi. Już w pierwszym dniu kataklizmu miało zginąć 98 proc. ludności, ale dopiero 21 października miał nastąpić Sąd Ostateczny. I ten koniec świata udało nam się bez szwanku przeżyć.

Szósta, najbliższa data końca świata to 21 grudnia 2012 r. Wtedy kończy się kalendarz Majów. Kalendarz Majów, Proroctwo Oriona i wiele innych przepowiedni zapowiadają koniec naszego świata 21 grudnia 2012 roku. Ma on ulec zniszczeniu w wielkim kataklizmie.


Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

BRAWO!!! Rodzinka.pl!!! POPIERAM!!! Po co obcy mają komentować - jak można wRodzinie!!! Alleluja!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje z okazji wejścia do pierwszej 120-tki DO z największą liczbą odsłon (od początku),

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczekamy, zobaczymy, czy redakcja w24, znowu wpasuje się w opisany już przeze mnie temat. Ktoś kiedyś pytał się mnie dlaczego już tak mało piszę. Odpowiedziałem mu zgodnie z prawdą, że już właściwie wszystko opisałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponował bym następującą kolejność: 1. Czy znasz legendy o swoim mieście, 2. Lokalne tradycje, nasze pasje, 3. Stajemy się Europejczykami, 4. Magia Świąt Bożego Narodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam już następne tematy "Wezwań tygodnia" inspirowanych na artykułach Zdzisława: Magia Świąt Bożego narodzenia, Czy znasz legendy o swoim mieście, Stajemy się Europejczykami, Jak to w sanatorium bywa, Globalne ocieplenie klimatu ziemskiego, Lokalne tradycje, nasze pasje, itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, coś w tym jest. Wezwania tygodnia, wcześniej zrealizowane przez Zdzisława!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że redakcja inspiracji do wyznaczania wezwań tygodnia szuka w twoich artykułach, poprzednio: link obecnie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie przeczytaj też artykuł: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Koniec świata ciągle odraczany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.