Facebook Google+ Twitter

Koniec świata, czyli jak zarobić trochę kasy

Zbliża się piątek 21 grudnia 2012 roku. Data jak każda inna. Jednak różni ją od innych to, że właśnie w tym dniu ma nastąpić koniec świata. Czy tak będzie? Pewnie nie. W końcu już tyle końców świata przeżyliśmy, że nie warto się obawiać.

 / Fot. NASA

Wygraj: Wyzwanie tygodnia. Czekamy na materiały o końcu świata!


Patrick Geryl i 21 grudnia 2012 r.


Data najbliższego końca świata jest już chyba znana każdemu człowiekowi na Ziemi (może poza ludźmi żyjącymi w dżungli amazońskiej lub innej otchłani), a wszystko to za sprawą belgijskiego pisarza, amatora astrofizyki Patricka Geryla, który jest autorem hipotezy o wpływie Słońca na zmianę biegunów magnetycznych Ziemi. Sam Patrick twierdzi, że udało mu się odczytać część kodeksu drezdeńskiego Majów, który jego zdaniem opisuje cykl zachowań pól magnetycznych Słońca w stosunku do Ziemi, czyli tzw. plam słonecznych. Na tej podstawie Patrick Geryl wywnioskował, że między 19 a 21 grudnia 2012 r., w okresie hiperaktywności Słońca nastąpi olbrzymi wybuch, co doprowadzi do wysłania w kierunku Ziemi dawki promieniowania magnetycznego, która doprowadzi do zamiany biegunów miejscami, a Ziemia w ciągu jednego dnia zacznie obracać się w przeciwnym niż dotychczas kierunku, co spowoduje powstanie olbrzymich kataklizmów.

Co na to naukowcy?


Hipoteza Patricka Geryla spotkała się z krytyką ze strony ludzi nauki. Nie ma żadnych dowodów, że aktywność Słońca ma jakiś związek z przebiegunowaniem Ziemi. Ostatnie przebiegunowanie naszej planety odbyło się ok. 740 tys. lat temu i nawet gdyby miało nastąpić ponownie, to jest to długotrwały proces. NASA uważa teorie Geryla za fikcję wyssaną z palca.

 / Fot. Professor Edward Emerson Barnard at Yerkes Observatory, in Williams Bay, Wisconsin

Nauka nauką, ale kalendarz Majów kończy się 21 grudnia 2012 roku!


Zgadza się. Jednak nie chodzi tu o datę końca świata, a o koniec tzw. długiej rachuby czasu. Badacze kultury Majów są zgodni, że rok 2012 dla tej cywilizacji nie miał większego znaczenia. Układ gwiazd i Słońca 21 grudnia bieżącego roku nie jest szczególnie rzadki, a przesilenie zimowe przypadające w dniu końca świata nie pełniło żadnej roli w kulturze Majów. Tak więc nie ma się o co martwić, bo nic z kultury i wierzeń Majów nie świadczy o 21 grudnia jako o końcu świata, a tylko o końcu pewnej epoki.

Koniec świata sposobem na kasę!


Patrick Geryl od pewnego czasu zajmuje się organizowaniem przeżycia końca świata! Każdy z nas może dołączyć do grupy 2012 Survival and Revival Group, której członkowie schronią się wysoko w górach Afryki, w specjalnie wybudowanych bunkrach z rocznym zapasem wody i żywności. Jedynym mankamentem jest cena: za przeżycie końca świata trzeba zapłacić 10 tys. euro. Geryl nie jest jedynym, który zarabia na ludzkiej naiwności i strachu przed końcem świata. Amerykański kaznodzieja i biznesmen Harold Camping właściciel rozgłośni radiowej Family Radio od 30 lat ogłasza koniec świata i zbiera datki od naiwnych na „kampanię informacyjną”. Szacuje się, że w ten sposób zarobił blisko 100 mln dol.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju-Panu i tak nie dorównam,-Pański pierwszy art.jest bardzo dobry.Nie opisał Pan co prawda kataklizmów,ale dał do myślenia-i o to chodzi:))
Nie jestem wprawionym pismakiem,więc wolę czytać,myśleć i co najwyżej,jakiś marny komentarzyk,-nawet nie gniewam się za krytykę moich komentarzy,byle obiektywną-ciągle się uczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co pisać o końcu świata?-i tak nikt w to nie wierzy,-jest 50% szans,że nadejdzie 21 grudnia i 50%,że nie.-Za to 100%,że kiedyś nastąpi,ponieważ nie ma początku,bez końca.
Dwie stówki przydały by się i dla mnie-mam nawet pomysł na artykuł,ale się boję,że sam w to uwierzę:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam swój artykuł o końcu świata: link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.