Facebook Google+ Twitter

Koniec świata, panie dzieju. Relacja z 21 maja 2010

Udało mi się sfotografować wczorajszy koniec świata! Nigdy nie przypuszczałem, że będę świadkiem takiego wiekopomnego wydarzenia. Chociaż... jak się tak zastanowić, to świadkiem końca naszych dni byłem już co najmniej kilkukrotnie.

Koniec świata 2011 / Fot. Jakub KaczanowskiSwojego pierwszego końca świata, przyznam szczerze, nie pamiętam. Za to z niecierpliwością oczekuję 21 grudnia 2012 roku, kiedy to wraz z końcem kalendarza Majów nastąpić ma... właśnie, cóż takiego?

"Końcoświatolodzy" studiujący dogłębnie starodruki nie mogą się między sobą dogadać. Jedni uparcie twierdzą, że czekają nas klęski żywiołowe, wyniszczające wojny czy w końcu upadek cywilizacji spowodowany brakiem surowców naturalnych. Drudzy wypatrują w niebo i nie wiedzieć czemu, widzą tam zbliżające się statki obcej rasy, która już zaciera łapska na myśl o nowej planecie do skolonizowania. Jest jeszcze trzecia grupa. Oni z kolei próbują przepowiednie Majów ubrać w naukowe teorie i głoszą błyskawiczne przebiegunowanie Ziemi, a co za tym idzie katastrofę na skalę globalną.

W gruncie rzeczy, to całkiem przyjemnie słucha i ogląda się takich samozwańczych specjalistów i proroków. Prześciganie się w absurdalnych teoriach i próbach potwierdzenia ich niepodważalnymi faktami jest świetnym sposobem na poprawę humoru.

Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym końcom świata.

31 grudnia 999 roku. Ponieważ teoria milenaryzmu w tamtych czasach przemawiała do ludzi, wszyscy uparcie wierzyli, że z wybiciem godziny zero i nadejściem roku tysięcznego świat obróci się w kupkę popiołu. Gdy tak się nie stało, wszyscy wylegli na ulicę aby świętować. Nawiasem mówiąc stąd właśnie wzięła się tak bardzo przez nas lubiana zabawa sylwestrowa.

Czytaj też: Koniec świata - 2012, 2013, 2036, a może 2880?


W 1998 roku Japonia miała zostać całkowicie zatopiona wielką falą tsunami, która następnie podążała w kierunku kontynentu i tam dokonywała spustoszeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Święcicki
 • Krzysztof Święcicki
 • 23.05.2011 21:31

Bardzo dobry i fajny artykuł:)Ile to juz tych końców świata miało byc,a świat dalej istnieje i jakos sie kreci:)))Pozdrawiam Krist:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Świecicki
 • Krzysztof Świecicki
 • 23.05.2011 21:26

Bardzo dobry i fajny artykuł:)Ile to juz tych końców świata miało byc ,a świat dalej istnieje i jakoś sie kręci:)))Pozdrawiam Krist:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat z Wikipedii:

/ Główne osiągnięcie cywilizacji Majów w dziedzinie architektury stanowią monumentalne zespoły przestrzenne, złożone ze świątyń na wysokich piramidach schodkowych, pałaców, tarasów, dziedzińców i boisk do gry w rytualną piłkę. /

Hmm, biorąc pod uwagę ostatnią pozycję w zdaniu, dzisiejsza Polska tak bardzo się nie różni od cywilizacji Majów sprzed ponad tysiąclecia. Co więcej, " boiska do gry w rytualną piłkę " stanowią ostatnimi czasy w budownictwie i architekturze jedyne osiągnięcie.

Jeśli więc już, to możemy być dumni z kultywowania tradycji.
Postęp tez jest. W ilości i rodzaju spożywanych "grzybków".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha! Grzybki to chyba nie tylko Majowie wcinali. Ale przepowienie sie róznią tak, jak różna była dawka i gatunek. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KONTAKT UFO
 • KONTAKT UFO
 • 22.05.2011 23:05

zanim bedziemy szli i czekali konca swiata,co wszyscy lacza takze z dniem sadu ostatecznego, to moze zaczniemy to co znamy i widzimy tylko nie rozumiemy,czyli Bazylika w Vatykanie obraz Michala Aniola - Dzien Sadu Ostatecznego-BOG siedzi na tronie, czlowiek czolga sie z wyciagnietom rekom, BOG prawa reke obnizyl i wystawil na przeciwko czlowieczej,dlonie sie nie dotykajom.Scena wiary-Teraz -Jezus mowi do ludzi, pokoj wam zostawiam,jak przyjdzie tez musi byc pokoj,a przyjdzie w 2000 lat po swojej smierci, czyli w roku 2033 ludzkiego kalendarza-kalendarza Universu to bedzie 13-dni,biorac, 1-sekunda w Universie jest 7-dni zycia ludzkiego na planecie Ziemia,-Jezus jest wladca Zycia i Smierci ,BOGIEM dla ludzi-Teraz idziemy do Majow,ktorzy nas ostrzegajom, zostawiajom tez opisy ktore ludzie z ignorancji, tlumaczom zile przypisujac sobie slawe, uwazajac siebie za autorytety i falszujac prawde tym samym, teraz idziemy do roku 2012 grudzien, pierwsza naturalna-kosmiczna katastrofa, trwa tylko 6-i 3/4 dnia,po kturej to 1/3 ludzi moze wyginac lub wiecej,czyli wlaczyl sie aktywnie samoczynny-system-oczyszczania,planety Ziemia-temperaturom,idziemy dalej rok-2030 samoczynne ustawienie sie planety Ziemia do nowego przyciagania gwiezdnego-Wodnika, czyli przestawienie osi Ziemi o 30-stopni,czyli tempie szybkim,lady wchodza pod wode, pozniej tworzom nowe oceany-lady-contynenty i kto przezyje, teraz bedziemy, wracac do sadu ostatecznego-2033rok BOGA ekipa przylatuje sprawdza przez 24godz. czy Ziemia nadaje na cywilizacje,ludzie czy zachowujom prawa nalozone przez BOGA-10 przykazan,czy przyjeli technicznom-technologie bezpaliwowom bez ktorej nie przezyli by tych nadchodzacych katastrof,czyli ludzkosc jest wystawiona na ciezka probe ognia a pozniej wody,to jest caly sad ostateczny,teraz prawa reka BOGA ktora on wystawil dla czlowieka, mozecie nazywac messengerem,wyslannikiem,czy reprezentujacy BOGA na planecie Ziemia, jest to samo nie wywyzszajac sie to ja co do was pisze,caly przygotowany z calom bezpaliwowom technologiom, zeby znowu odbudowywac z tego co zostalo-ludzi nowom cywilizacje-bezpaliwowom,takze konca Swiata dlugo nie bedzie na nastepne tysiace lat, tylko starajcie sie zyc w wierze chrzescijanskiej i miec respekt do BOGA-stworzyciela,niezapomniec Matke Boza,i respekt do bliznich swoich,proces zaczal sie juz od stycznia roku 2010 idzie powoli az dojdzie do szczytu ,zniszczen-apokaliptycznych,zadne mocarstwo sie temu nie oprze,niema szans na przezycie jak nie otrzyma pomocy.---Teraz mozesz czekac spokojnie-wszystko wiesz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Pietrzak
 • Łukasz Pietrzak
 • 22.05.2011 19:29

Naprawdę ciekawy artykuł, przyjemnie się czyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tegeska
 • tegeska
 • 22.05.2011 19:22

,,,doskonale trafny artykul.... na "koniuszku swiata"...bum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jakub
Może syndrom "końca świata" przeleciał przez pulpit pracy moderatora? ;) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia
 • Lidia
 • 22.05.2011 14:39

Końcówka mnie powaliła. Świetny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

link Widać je tutaj. Wstawiłem również do tekstu, ale nie wiem dlaczego go nie ma. To już kwestia tego jak moderator się obszedł z tekstem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.