Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7433 miejsce

Koniec świata w 2034 roku

"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie" -- Mk 13,32.

Nikt nie wie? Apostoł Marek nie przewidział, że znajdą się tacy, co wiedzą. Ich aktywność w głoszeniu prawdy jedynej porównać chyba można tylko do gorliwości nachalnych sprzedawców z krajów arabskich. Jedni i drudzy robią to z ogromną pasją i wiarą w swój sukces.

Świadkowie Jehowy, bo o nich tu mowa, ustalili kolejną datę, kiedy to skończą się nasze ziemskie problemy. Ogłosili mi to w ostatnią niedzielę o 7.15 rano. Spałem sobie spokojnie. Rolety opuszczone, a więc ciemno. Mieszkam za miastem, cisza wokoło, jak to w niedzielny poranek. Aż tu nagle dzwonek do drzwi. Dwa razy go usłyszałem zanim zrozumiałem, że skończyło się leniuchowanie. Ubrawszy co nieco na siebie, otwieram drzwi, z lekka mrużąc powieki. I patrzę, i słucham, i dech mi zaparło.

Dwoje młodych ludzi, elegancko ubranych, uśmiechniętych( wiedziałem już, że nie o dywany chodzi, ani o jajka) poinformowało mnie najpierw, że koniec świata już blisko. Po utwierdzeniu się, że oglądam telewizję, pokazano mi wszystkie zwiastuny tego w zgoła ekspresowym tempie, opisując wojny wszelakie, kataklizmów ogrom, ludzką niegodziwość i zboczenia przeróżne. Obudzony do końca dowiedziałem się, że nie mam się czym martwić jednak, bo Stwórca właśnie po to mi ich zesłał, żebym wyszedł z tej opresji cało. Muszę się jednak przygotować i być czujnym.

Spytałem bardzo spokojnie, czy wiedzą kiedy. Uśmiech na ich twarzach był porównywalny z uśmiechem sprzedawcy, który słyszy: dobrze, poproszę zapakować. Pewnie że wiedzieli.

W 2034 roku skończą się moje doczesne problemy, a oni pomogą mi się do tego przygotować.
Podziękowałem grzecznie jak tylko potrafiłem, przestrzegłem ich jeszcze przed sąsiadem, który obudzony o tej godzinie może nie zrozumieć ich szczęścia i położyłem się spać. Coś mi jednak nie szło z tym spaniem; zajrzałem więc do internetu i upewniłem się, czy rzeczywiście szefostwo świadków Jehowy ma nową datę końca świata.

No mają. Do daty 1914, którą to uznają za początek czasów ostatnich, dodali 120 lat, czyli tyle, ile Noe miał na zbudowanie Arki. Po dodaniu tych dwóch liczb wychodzi dokładnie 2034.

Tylko czemu musieli mi to powiedzieć w niedzielę o 7.15?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

monika
  • monika
  • 17.08.2011 21:31

ale bzdura

Komentarz został ukrytyrozwiń
monika
  • monika
  • 17.08.2011 21:31

ale bzdura

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 08.08.2011 20:08

Pierwsze co słyszę o tej dacie i nie jest to oficjalne stanowisko ŚJ, a żeby głosiciel był o 7 rano?... jeszcze się z tym nie spotkałem, dziwne, bardzo dziwne i nigdzie nie spotykane, ale nie było mnie tam więc nie wiem. Pewne jest to:

1Ts 5:3 Gdy ludzie będą mówić, że panuje pokój i całkowite bezpieczeństwo, to wtedy właśnie spadnie na nich niespodziewana zagłada, tak jak [nagle] przychodzą bóle na niewiastę brzemienną. Nie zdołają już ujść przed nimi. (BWP)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 21.07.2011 18:58

bzdura,! znam Ś.J. i nic takiego nie mówią.. może to Mormoni wszak i oni głoszą, a poza tym co tu język strzępić po próżnicy jak Zagłoba mawiał.
byle kto może pisać i byle co w tym internecie , a co gorsza bez konsekwencji, a my naiwniacy dajemy się podpuszczać i czytamy to coś.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem tak komentarze przeczytalem ogulnie ok. kazdy ma prawo do wolnego komentarzu zgodnie z swoimi przeko -naniami .Mam pewna refleksje jest wolnosc slowa i wyznania dobrze jest ze niewszyscy sie zgadzaja ze soba to przecierz daje do myslenia tutaj nietrzeba sie klucic a poprostu dobrze sluchac i myslec dala bozia rozumek to prosze go uzywac nic tu niepomoga nerwy przecierz tak tylko sie osmieszamy niebadzmy dziecmi .Szanuje inne poglady jezeli niezgadzam sie to niemusze napewno sie denerwowac ze ktos jest przekonany do tego czy tamtego jak to mowia, kazdego szkoda kim jestesmy ludzmi mysle ze nie aniolami przynajmniej jeszcze sie nieobjawilo kim bedziemy boto nie czas jeszcze niepoganiajcie Boga On ma swoj czas co mamy robic ano, kto ma uszy niechaj slucha co mowi duch do kosciola .Jeszcze prosciej,jezeli cos wierzysz to wszystko mozesz dlaczego to proste bo masz uszy i sluchasz co duch mowi do kosciola, ale ? owszem niekazdy ma a wiec co masz, ano to co z ciebie wyplywa Jezus mowi nieto co wchodzi do wnetrza ale wlasnie to co wychodzi z wnetrza czlowieka to go kola, ,prosciej prosze to ciebie osadza twoja dusza,komu oddales sie w niewole temu sluzysz a sad oczywiscie nalezy do spraiwedliwego czy niewiecie ze aniolow bedziecie sadzic ale dlaczego bo przeszles proby i wiara twoja nieustala,o malowierny czemus zwatpil Jezus powiedzial w Boga wierzcie i wemnie wierzcie !. Kto to rozumie to juz wszystko rozumie a dlaczego no przecierz prosciej juz niemozna wytlumaczyc, ale niech strace te chwile moze ktos skorzysta z laski wiary Pan Jezus mowi tak te dwa przykazania sa milosc doBoga i bliziniego jak siebie samego jezeli to naprawde wykonujesz to juz jestes moim bratem siostra .a dlaczego to juz mi ty teraz sam napisz, ale lecz gdy syn czlowieczy przyjdzie czy wogole znajdzie wiare na ziemi PAN PANOW KROL KROLW TAK POWIEDZIAL JA GO ROZUMIE I JESTEM ZNIM JEDNO ,BO TO ON DAJE I DO SIEBIE WEZWIE SWOJE OWIECZKI ROZPROSZONE PO CALYM SWIECIE JA ZNAM MOJE I ONE MNIEZNAJA CZY JUZ WSZYSTKO ZESCIE ZROZUMIELI POPROSTU NIC DODAC NIC ODJAC.KTO TU JEST KIM I WSZYSTKO JEST JASNE JAK SLONCE ,TYLKO ZE TYM SLONCEM JEST POPROSTU ZYWY BOG JEDYNY DLA WIELU, NIEPOJETY A TO JUZ ICH DECYZJA I NEDZNY WYBOR JA WYBRALEM ZYCIE ABY ZYC WIECZNIE Z OBLUBIENCEM.OK.TYLKO WIERZ.ja bratroman maly stwor czlowieczy ale to niewazne co tam ja ale jest, TEN KTORY MNIE DOKONCA UMILOWAL.AMEN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bieszczadnik
  • bieszczadnik
  • 20.06.2011 18:37

szkoda dyskusji , od razu widać pieniactwo i nastawienie jedynie słusznej religii ,prostactwo widać w jakim dziale ten pan pracuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
takaprawda19
  • takaprawda19
  • 17.06.2011 14:56

O a ja jestem Świadkiem i nic mi o tym nie wiadomo poza tym znam takich ludzi jest taki jeden na youtube co głosił że ŚJ ogłosili koniec świata w maju tego roku tylko ten biedny człowiek z powodu ślepej nienawiści do nich przeoczył istotny fakt i nie doczytał że to był ktoś inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miros
  • Miros
  • 16.06.2011 22:39

To chyba się Panu cosik przyśniło bo to już pojutrze będzie. A tych odstępców to mam po dziurki w nosie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marko Ramius
  • Marko Ramius
  • 14.06.2011 13:21

Może to prowokacja a może to (działanie głosicieli o 7 rano) po prostu współczesna wersja kampanii dywizjonowych. Więcej: http://www.watch-tower.pl/?p=1415

Komentarz został ukrytyrozwiń
lukas~
  • lukas~
  • 13.06.2011 21:40

Jestem zażenowany tym tendencyjnym artykułem, bezczelna prowokacja! A informacje wyssane z palca. Współczuję tym, których wiedza opiera się jedynie na takich materiałach. Pozdrawiam rozumnych czytelników.