Facebook Google+ Twitter

Koniec świata w sobotę 21 maja? Osiemnasta minęła. Żyjemy :)

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-19 14:32

Już w XVI wieku Nostradamus przepowiadał koniec świata. Do tej pory jego wizje się nie sprawdziły, ale ma licznych naśladowców. Wśród nich znalazł się Harold Camping, który obwieścił, że Armagedon ziści się 21 maja tego roku.

Sonda

Wierzycie, że 21 maja nastąpi koniec świata?

http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=6854934&searchId=63133a96889662ddc8ca28e2909a70e8&npos=11 / Fot. spekulatorHarold Camping jest amerykańskim kaznodzieją, który po dokładnej lekturze Biblii, obliczeniach matematycznych i daty 1948 (jest to rok, w którym powstało państwo Izrael) stwierdza, że koniec świata nastąpi 21 maja 2011 roku. Jednak nie jest to jedyna teoria dotycząca zagłady. Zamieszczamy zbiór artykułów, w których znajdują się przepowiednie i informacje o apokaliptycznych wizjach dotyczących przyszłości.

Konkurs. Sfotografuj koniec świata


Koniec świata zapowiadano już wielokrotnie. Ostatnio - przed rokiem dwutysięcznym, który jednak szczęśliwie udało nam się przeżyć. Kolejne prognozy nie dawały jednak światu dużo czasu - jego koniec miał nastąpić 21 grudnia 2012 roku. Skąd ta data? Patrick Geryl, belgijski astrofizyk-amator odczytał ją z kalendarza Majów. Jego zdaniem Majowie prognozują ogromny wybuch słoneczny, a w konsekwencji zmianę ruchu wirowego ziemi i zagładę całej planety.

Rewelacje Geryla zostały przez środowisko naukowe uznane za zupełnie bezpodstawne. Jego katastroficzne wizje nie są jednak tak pozbawione sensu, jak mogłoby się wydawać. Geryl należy do organizacji posiadającej ziemię w RPA. Podobno, to jedyne miejsce, gdzie można przetrwać katastrofę.

Koniec świata to dość istotne wydarzenie. Liczymy, więc, że - jeśli nastąpi - przyślecie do nas relacje z przebiegu ostatniego dnia (godzin, minut) ludzkiej cywilizacji :) Dla autorów najlepszych relacji - nagrody książkowe.

A jednak? W sobotę eksplodował wulkan na Islandii...


2012 - prawda czy fikcja?


Koniec świata - 2012, 2013, 2036, a może 2880?


Koniec świata 21 maja 2011, czyli o ulotce wieszczącej apokalipsę


Koniec świata już wkrótce? Podobno ma nastąpić w maju 2011!


Koniec świata w 2012 r. - prawda czy fałsz?


Rok 2012 i koniec świata?


W 2012 roku nastąpi koniec świata? Czy aby na pewno?


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (197):

Sortuj komentarze:

konrad cieszynski
  • konrad cieszynski
  • 29.03.2012 14:00

jest 2012 świat istnieje a ci którzy to przepowiadaja robia to dla forsy moin zdaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinia
  • kinia
  • 21.06.2011 14:47

Ten kto szuka informacji o końcu świata: http://vsevidno.com/koniecswiata/koniec-swiata-2036.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
andzia
  • andzia
  • 31.05.2011 22:55

ja własnie w ten dzień brałam ślub;))) a o 18 jadłam obiad na weselu hihi.Slub w koniec świata;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
fsdfs
  • fsdfs
  • 23.05.2011 22:36

wy myślicie ze jak bedzie koniec swiata to PSTRYK i wszystko zniknie rasa ludzka wyginie itd Za duzo filmow. Koleś Powiedzial dokładnie ze koniec swiata rozpocznie sie PO 18 a nie O 18. I mial racje. Wy naprawde nie widziecie co sie dzieje?? 2 albo 3 godz po godz 18 gadali w tv ze bylo trzesienie ziemi w jakims tam kraju nie pamietam juz w jakim.Pozniej gadali ze jakis wulkan wyebał potem ze znow trzesienie. W polsce mocne burze maja byc (1 piorun zayebal 2 os.) Koleś mial racje ale co do jednego. Fakt wszystko sie wali ale to nie bedzie koniec swiata. Po prostu nasza planeta zmienia sie a my ludzie musimy sie do tych warunkow przystowac by stac sie silniejsza rasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MagdalenkaBartkowiak98
  • MagdalenkaBartkowiak98
  • 22.05.2011 19:35

Było za 10 szósta ! usiadłam wygodnie przed kompem , weszłam na nk . Patrzę , jest 10 po 6 i nic ! brechtam się na całego !!! żal mi tych wszystkich dziadków i naukowców co NIBY przepowiadają KONIEC Świata !!! ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
MagdalenkaBartkowiak98
  • MagdalenkaBartkowiak98
  • 22.05.2011 19:21

Ten Harold Camping to jakiś oszust i tyle ! Brednie niech go do paki wsadzą ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daga, a końca świata po kolacji się nie boisz? To niech se gadają, jak ktoś się nie boi za chwilę umrzeć, to i konkretna data wiele nie robi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaka
  • kaka
  • 22.05.2011 13:25

Zgadzam sie mozna sie przyzwyczaic hehe..

Komentarz został ukrytyrozwiń
KG
  • KG
  • 22.05.2011 11:55

Brednie, brednie, brednie po co ludzie piszą takie głupoty? Ile już przeżyłam końców świata, prawda jest taka że nikt nie zna dnia ani godziny na nadejście swojego własnego końca świata, chyba że wcześniej ktoś na górze się wkurzy, dziwie się że jeszcze MU nerwy nie puściły. Gdybym ja mała taką władzę to z czystym sumieniem zorganizowała bym ten koniec świata. Przynajmniej dla części ludzkości. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz cd..
  • Grzegorz cd..
  • 22.05.2011 11:00

2000. - Miał to być rok „graniczny". Na przykład prezydent N.H. Knorr uczył: „Mówi ona [Biblia] jednak także i o tym, że pewna grupa ludzi [tj. Świadkowie Jehowy] miała obwieszczać sprawiedliwe rządy Boże, nadto mówi o wojnie, którą Bóg ma prowadzić przeciwko wszelkiemu złu, o raju, w który ma być przekształcona cała ziemia, oraz o tym, że w owym raju nie będzie śmierci. Wszystko to według Biblii, ma się urzeczywistnić w XX wieku" („Przebudźcie się!" 11/1960, s. 12)158. Na zakończenie przytoczmy słowa Chrystusa, który przestrzegał uczniów przed fałszywymi nauczycielami i prorokami, którzy będą w Jego imię (P 354: „[Świadkowie Jehowy są] obowiązani świadczyć o Jezusie") usiłowali wprowadzić ich w błąd: „Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem», oraz «Nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi!" (Łk 21, 8; por. Mt 24, 23-27).
2034?