Facebook Google+ Twitter

Koniec Tangowego Tygodnia w Warszawie

W czwartek w stolicy zakończył się Tangowy Tydzień, podczas którego odbywały się warsztaty taneczne z tanga, milongi, techniki dla pań i panów oraz imprezy tangowe.

Podczas całego Tangowego Tygodnia warsztaty prowadzili Bruno Tombari i Mariángeles Caamańo z Buenos Aires. / Fot. Weronika TrzeciakTego dnia w restauracji Halka odbywały się warsztaty doskonalące umiejętności taneczne. Zajęcia poprowadzili Bruno Tombari i Mariángeles Caamańo z Buenos Aires, którzy gościli w Warszawie przez cały Tangowy Tydzień. Zaczęło się od chodzenia w parach po kole, przy jednoczesnej zmianie ciężaru ciała. Wszystko po to, by tańczyć bardziej świadomie i by nic nie było przypadkowe. Jeśli ktoś miał problemy wystarczyło zapytać. W dodatku instruktorzy podchodzili do każdej z par i udzielali indywidualnych wskazówek. Uczestnicy chcieli dopracować wszystko do perfekcji. Bruno tłumaczył jak się obracać, by wyglądało to jak najbardziej efektownie. - Musimy trzymać partnerkę bardzo blisko, aby uniemożliwić jej zmianę kierunku - mówił.

Po zajęciach odbył się pokaz zagranicznych gwiazd. Poszły w ruch aparaty i kamery. - Chciałbym podziękować Magdzie i Kasi. Jutro wyjeżdżamy i nie będziemy już przeszkadzać - zażartował Bruno. - Wkrótce wrócimy - dodała Mariángeles.

Po 22 rozpoczęła się ostatnia milonga w ramach Tangowego Tygodnia. Sala przeznaczona na warsztaty i na milongę była niezwykła - ludowe dekoracje sprawiały wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Przybyło sporo ludzi i parkiet zapełnił się tańczącymi parami, które wplatały elementy ćwiczone na zajęciach. Królowały wspaniałe melodie tanga, tango-walca i milongi. Goście zagraniczni „szaleli” na parkiecie z uczestnikami. Można było patrzeć na nich godzinami. I nawet nie zauważyć, że minęło tyle czasu. Bruno i Mariángeles czarowali tańcem: lekkością ruchów, niezwykłą swobodą i precyzją. Uczestnicy wkładali serce w to, co robili i było widać, że to ich żywioł. Ich zaangażowanie w każdą melodię było niezwykłe. To nie był tylko taniec, to było coś więcej. Gdy się na nich patrzyło, człowiek nieświadomie się uśmiechał. O muzykę zadbał DJ Bruno Tombari. Milonga trwała do 1 nad ranem.

Tangowy Tydzień trwał w dniach 17-22 października. Podczas tych dni odbywały się warsztaty z tanga, milongi, techniki dla pań i panów. A prowadzili je goście z Buenos Aires - Bruno Tombari i Mariángeles Caamańo. Para dała pokaz 18 października w klubie 55. Wszystko w ramach projektu „Barrio de Tango”, którego pomysłodawczyniami są Magdalena Lewandowska i Katarzyna Lubaś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Może niekoniecznie siatkówka, wolę skoki narciarskie i łyżwiarstwo figurowe. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Weroniko w Siatkówce:)a potem zapraszam na moją stronę http://www.siatkowka-w-obiektywie.pl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może kiedyś spróbuję z tym komentatorem sportowym. ;p Jak się podszkolę w jakimś sporcie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, widzę że Pani jest wszechstronna. Ciekawe jakby Pani wypadła w roli redaktora sportowego? Do Pana Bogdana Tomaszewskiego daleko ale jak się chce to "trening czyni mistrza". W stosowanych przez Panią środkach wyrazu nie czuje się "zadrapań". Czytając człowiek się odpręża i odpoczywa i przyjemnie oddycha, nie czuje się jakiegokolwiek konfliktowania i niedomówień. Materiał precyzyjnie trafia w odbiorcę. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwielbia tango, a zwłaszcza to z "Zapachu kobiety" w wykonani Ala Pacino:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.