Facebook Google+ Twitter

Koniec tegorocznych spotkań elimnacyjnych do Euro 2008

Meczem z Belgią Polska zakończyła tegoroczne mecze eliminacyjne do Finałów Euro 2008. Nasze orły w końcu zaczęły grać.

Polska - Finlandia w Bydgoszczy

Ten mecz był najgorszy w wykonaniu Polaków. Nasza reprezentacja wprost poległa, mecz zakończył się wynikiem 1:3. Ale nie chodzi o rezultat bo porażki przytrafiają się każdemu tylko o styl w jakim do niej doszło. Wszystkim wydawało się wtedy, że polska piłka sięgnęła dna. Ale nie mogło być inaczej skoro przegrywamy w tak kiepskim stylu. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił dla Polski Łukasz Garguła.

Polacy zagrali wtedy w składzie:

Jerzy Dudek; Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Jacek Bąk, Michał Żewłakow; Jakub Błaszczykowski (46-Ireneusz Jeleń), Mirosław Szymkowiak (46-Euzebiusz Smolarek), Arkadiusz Radomski, Jacek Krzynówek; Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski (74-Łukasz Garguła).

 

Polska - Serbia w Warszawie

Był to mecz symboliczny i dający dużo do myślenia. Nasza reprezentacja narodowa rozgrywała mecz eliminacyjny do Euro 2008 a stadion Legii w Warszawie świecił pustkami! Kibice w ten sposób wyrazili swoją dezaprobatę dla stylu gry Polaków.

Sam mecz również nie zachwycił. Trzeba przyznać, że gra wyglądała troszkę lepiej, ale to jeszcze nie było to czego oczekiwali kibice, zawodnicy i trenerzy. Remis 1:1 dał Polakom pierwszy punkt w tych eliminacjach.

Pomimo niezbyt korzystnego wyniku, mecz ten można uznać za przełomowy. Dlaczego? Mianowicie po raz pierwszy w drużynie narodowej wystąpili Paweł Golański i Radosław Matusiak, który w swoim debiucie strzelił jedyną bramkę dla Polaków.

Polska zagrała w składzie:

Wojciech Kowalewski - Paweł Golański (70-Marcin Wasilewski), Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow - Ireneusz Jeleń (74-Jakub Błaszczykowski), Mariusz Lewandowski, Arkadiusz Radomski, Jacek Krzynówek - Maciej Żurawski, Radosław Matusiak.

Kazachstan - Polska w Ałmatach

Pierwsze wyjazdowe spotkanie i tak bardzo oczekiwane zwycięstwo. Gra może i nie była porywająca, ale liczyły się tylko trzy punkty. Po tym meczu powróciła wiara, że jeszcze nie wszystko stracone. Bramka Ebiego Smolarka i zwycięstwo 0:1 spowodowały, że kibice znowu byli z reprezentacją.

Ten mecz także przyniósł bardzo ważna zmianę w podstawowej jedenastce - na prawej obronie wystąpił Grzegorz Bronowicki.

Skład Polski:

Wojciech Kowalewski - Paweł Golański, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski (87- Rafał Grzelak), Radosław Sobolewski, Mariusz Lewandowski (31- Przemysław Kaźmierczak), Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski (71- Radosław Matusiak), Grzegorz Rasiak.

Polska - Portugalia w Chorzowie

Pełny stadion, oczekujący na dobry występ Polski. Mało kto spodziewał się zwycięstwa, tymczasem spotkała nas olbrzymia niespodzianka. Polacy zagrali kapitalny mecz i ograli Portugalczyków 2:1. Cała drużyna zasługiwała na pochwały, a w szczególności Ebi Smolarek, strzelec obu bramek i dwaj skrajni obrońcy Paweł Golański i Grzegorz Bronowicki, którzy fantastycznie bronili, a kiedy nadarzała się okazja atakowali bramkę rywali.

To był przełom, piękna i skuteczna gra reprezentacji Polski wprawiła w osłupienie nie tylko Portugalczyków, ale także innych naszych rywali. Ale co tu mówić o rywalach kiedy nawet my kibice z niedowierzaniem patrzyliśmy na to co się dzieje na placu gry. Aż ręce same klaskały.

Tego wieczora bohaterami byli:

Wojciech Kowalewski - Paweł Golański, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski (65-Jacek Krzynówek), Mariusz Lewandowski, Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak (74-Radosław Matusiak).

Belgia - Polska w Brukseli

Po zwycięskim meczu z Portugalią euforia wśród kibiców mieszała się z niepewnością. Czy to jednorazowy wyczyn czy Polska znowu gra dobrą piłkę. Ten mecz miał to wyjaśnić i wyjaśnił. Polacy wygrali z Belgami 0:1 a zwycięską bramkę zdobył Radosław Matusiak ogrywając przy tym nie byle kogo bo samego Daniela Van Buytena.

Trzeba przyznać, że był to dobry mecz w wykonaniu Polaków. Przez bardzo długi okres czasu nasi piłkarze panowali na boisku, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Dopiero w samej końcówce Belgowie rzucili się do ataków, jednak bardzo dobrze spisywał się Artur Boruc i trzy punkty wylądowały na naszym koncie.

A graliśmy w składzie:

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka (79-Rafał Murawski), Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski (62-Łukasz Garguła), Radosław Matusiak (89-Przemysław Kaźmierczak)

Podsumujmy naszą reprezentację

Zacznijmy od trenera. Należą sie Beenhakkerowi duże słowa uznania. Pomimo złego początku potrafił wyciągnąć zespół z kryzysu. Szczególne oklaski należą się Holendrowi za wprowadzenie do reprezentacji Golańskiego, Bronowickego i Matusiaka. Można powiedzieć, że trener jest na plus.

Blok defensywny na początku był niepewny i popełniał masę błędów. Jednak w późniejszym czasie wykrystalizowała się piątka a nawet może szóstka obrońców, którzy tworzą monolit trudny do przejścia. Wsparci tak dobrymi bramkarzami jak Boruc czy Kowalewski są naprawdę trudni do ogrania. Tu także plus.

A pomocnicy? No cóż, nie mamy rasowego rozgrywającego ale to nie przeszkadza naszym orłom dobrze konstruować akcje. Sobolewski jest świetny w odbiorze, Lewandowski rządzi w środkowej strefie tuż przed obrońcami, natomiast Smolarek z Błaszczykowskim bardzo dobrze rozprowadzają piłki w ataku.
No i czas na atak. Olbrzymia zmiana to odkrycie Beenhakkera - Radosław Matusiak, który nie zawodzi pokładanych w nim nadziei. Pomimo złego początku także należy się plusik.
Niestety nie obyło się bez minusów. Największy należy się Jerzemu Dudkowi. Dostał szansę w pierwszym meczu i ją zmarnował. Minus należy się również Maciejowi Żurawskiemu. Kapitan naszej drużyny nie strzela bramek, obniżył znacznie loty, nawet w klubie często siada na ławce. Trzeba przyznać, że woli walki mu nie brakuje, ale kibice oczekują od tak dobrego zawodnika czegoś więcej.

Tabela grupy A

1. Finlandia 11pkt

2. Serbia 10 pkt

3. Polska 10 pkt

4. Portugalia 7 pkt

5. Belgia 7 pkt

6. Kazachstan 2 pkt

7. Armenia 1 pkt

8. Azerbejdżan 1 pkt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.