Facebook Google+ Twitter

Koniec terminu dla przedsiębiorczych matek

Matki, które przebywając na zasiłku macierzyńskim bądź urlopie wychowawczym prowadziły własną firmę i niezapłaciły składek, mają czas do końca dzisiejszego dnia na złożenie wniosku o umorzenie zaległosci.

Możliwość umorzenia należności dotyczy tych kobiet, które przebywały na zasiłku macierzyńskim bądź urlopie wychowawczym między 1 stycznia 1999 r. a 31 sierpnia 2009 r.i nieopłacały obowiazkowych, z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, składek na ubezpieczenia społeczne.

Wnioski o umorzenie należności można bylo składać przez rok, od 1 września ubiegłego roku. Dziś mija ostateczny termin na ich złożenie. Wnioski złożone jutro nie będą już rozpatrywane. Co bardzo istotne, wraz z wnioskiem każda przedsiębiorcza matka musi złożyć w ZUS także prawidłowe dokumenty ubezpieczeniowe - zgłoszeniowe i rozliczeniowe - za czas, w którym prowadząc firmę korzystała jednocześnie z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego.

W przypadku jakichkolwiek problemów z wypełnieniem niezbędnych do umorzenia dokumentów można skorzystać z pomocy pracowników sal obsługi klienta ZUS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.