Facebook Google+ Twitter

Koniec transmisji z Tour de France!

Niemieckie stacje telewizyjne ARD i ZDF przerwały transmisję z TdF po wkryciu dopingu u kolarza grupy T-Mobile Patrika Sinkewitza.

Do tej pory potwierdzona została jedynie próbka A. Sam Sinkewitz do niczego się nie przyznaje. Na wynik badań próbki B trzeba jeszcze poczekać. To jednak wystarczyło niemieckim publicznym stacjom telewizyjnym: zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaprzestały przekazu z Tour de France, "ponieważ nie można czekać aż Tour dobiegnie końca i dopiero wtedy przyczynić się do wyjaśnienia. Tak się nie da. Tour stoi pod stałym podejrzeniem dopingu"* - powiedział szef redakcji ZDF Nikolaus Brender. Ekrany nie pozostaną jednak czarne. Np. ARD pokaże operę mydlaną "Burza miłości".

Pomimo nowej afery dopingowej, transmisji nie przerwie Eurosport: „To jest tendencja. My widzimy to z pewnego międzynarodowego punktu widzenia" - powiedział rzecznik Eurosportu Werner Starz. Zmagania kolarzy będzie też można zobaczyć w telewizji francuskiej: „Od lat mamy pełen zaufania stosunek do organizatorów Touru", a odnośnie postawy ARD i ZDF: "Nie przystoi mi ocena tego. Wiem, że w Niemczech jest prowadzony polityczny spór o kolarstwo“.

*Wszystkie cytaty pochodzą z Frankfurter Allgemeine Zeitung (18.07.2007)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wygląda na to. Póki co tylko konkurecja ARD i ZDF się cieszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak będzie tak dalej to sami organizatorzy zrezygnują z tego wyścigu i Tour de France zniknie na zawsze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.