Facebook Google+ Twitter

Koniec Windows? Microsoft ma pomysł na nowy system operacyjny

Czy marka Windows przejdzie w zapomnienie? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak. Microsoft zaprezentował ostatnio wizję firmy na kolejne lata - zakłada ona stworzenie systemu operacyjnego, który połączyłby wszystkie platformy (komputery, tablety, telefony, telewizory, etc.).

 / Fot. Althepal, Creative Commons 3.0 / wikipedia.orgNa Worldwide Press Conference koncern z Redmont zaprezentował wizję rozwoju firmy na najbliższe lata. Nie obyło się bez przedstawienia pomysłu na nowy system operacyjny. Plany Microsoftu zakładają stworzenie OS'u, który połączyłby wszystkie platformy. Czy zostanie on jednak wydany pod szyldem Windows? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Marka Windows ma już swoje lata. Powstała w 1983 roku, czyli prawie 30 lat temu. Z doniesień firmy można odnieść wrażenie, że najwyższy czas na inwestycję w przyszłość. Zakładałaby ona porzucenie wyświechtanej przez Vistę i Millenium nazwy Windows i stworzenie czegoś zupełnie nowego.

Potknięcia Microsoftu


Pogłoski o końcu Windows pojawiły się po raz pierwszy w 2000 roku, kiedy światło dzienne ujrzała jego wersja Millenium, czyli "ME". Następca "98" został chłodno przyjęty przez użytkowników. Uważali oni, że nie różni się on zasadniczo od swojego poprzednika, a jego pojawienie jest tylko ruchem marketingowym.

Po niezwykle udanym XP - którego wydanie pozwoliło Microsoftowi odzyskać zawiedzionych "ME" użytkowników - przyszedł czas na Vistę. Niestety i ona okazała się porażką. Interfejs Aero i pomysły na nowe, niespotykane dotąd funkcje nie zdołały ukryć całej masy b łędów w kodzie. Co więcej, Vista - mimo zapowiedzi - była pamięciożerna, a jej wymagania były dużo większe, niż te Windows XP. Wobec niewątpliwego blamażu Visty, Microsoft postanowił wydłużyć wsparcie dla XP oraz zobowiązał się do "dalszych prac rozwojowych Visty".

 / Fot. Microsoft, domena publiczna / wikipedia.orgPrace te przyniosły światu Windows 7. Siódemka, tak jak XP po Millenium, odzyskała wielu zawiedzionych Vistą użytkowników. Krytyki nie ustrzegł się zaś Windows Phone 7, stając się tym samym kolejną, trzecią już w ostatnim dziesięcioleciu, porażką platformy Windows.

Czy wobec tego właśnie teraz jest czas na podziękowanie Windowsowi i rozwojowi prac nad nowym, zunifikowanym systemem operacyjnym? Wierząc plotkom w branży: jak najbardziej tak. Nowy system wszedłby do gry z "czystą kartką", pozbawioną potężnych potknięć Windowsa. Pytanie, czy podzieliłby jego sukces i zawojowałby w takim stopniu nasze pecety, jak zrobiły to "okienka".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

rumcajs
  • rumcajs
  • 09.08.2011 22:59

Mała poprawka nie dla Apple tylko dla firmy XEROX od której inne firmy wzięły zarządzanie okienkami i obsługę myszki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DaMoL
  • DaMoL
  • 25.07.2011 14:04

Nareszcie!!!!!!!! koniec w windowsem bo tylko same problemy... np wyjdzie nowy windows to od razu łata na niego, teraz żeby to wypaliło to microsoft musi się bardzo postarać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 19.07.2011 09:49

Na marginesie okienka to nie zawdzięczamy Microsoft. Tylko Apple.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.