Facebook Google+ Twitter

Koniec Windowsa XP jest bliski. Microsoft nie będzie wspierał systemu

8 kwietnia 2014 r. Microsoft przestanie wspierać Windows XP. Ten system działa nadal na około 30 procentach urządzeń jednak po 12 latach od premiery jest produktem przestarzałym.

 / Fot. By Ebgundy (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsCo oznacza zakończenie wsparcia dla użytkowników? Przede wszystkim Microsoft nie będzie aktualizował zabezpieczeń systemu przez co stanie się on bardziej podatny na ataki cyberprzestępców i złośliwe oprogramowanie.

"Windows XP ma już 12 lat. Od czasu jego wejścia na polski rynek zupełnie zmienił się nie tylko styl pracy i sposób prowadzenia biznesu. Zmienili się też klienci i konsumenci, którzy oczekują obsługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji i natychmiastowej reakcji, bo do tego przyzwyczaili się jako użytkownicy mediów społecznych, komunikatorów i wiadomości tekstowych” - stwierdził Wojciech Życzyński, z polskiego oddziału Microsoft cytowany przez PC Format.

W ciągu 12 lat od debiutu Windowsa XP ciekawie zmieniło się otoczenie rynkowe. Gdy system trafił do sprzedaży z internetu korzystało 50 mln użytkowników wobec 2,7 mld w 2013 r. Wysłano wówczas 31 mln wiadomości email, gdy dziś jest to 297 mld. W czasach premiery popularnego XP nikt nie słyszał o Facebooku, chmurze czy Instagramie. Komunikacja odbywała się poprzez czaty. Królowały faksy i połączenie dial-up. Biorąc pod uwagę, jak bardzo zmienił się świat technologii przez ponad dekadę, Windows XP pozostał cenionym systemem bardzo długo. Microsoft chce jednak zachęcać konserwatywnych użytkowników do przesiadki na Windows 8.1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

XP jest dobrym oprogramowaniem a te nowe to same kłopoty i problemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.