Facebook Google+ Twitter

Koniec Windowsa XP. Microsoft wycofuje wsparcie

Firma Microsoft zadeklarowała, że wycofuje pomoc techniczną dla Windowsa XP. We wtorek, 8 kwietnia wygasło wsparcie dla systemu. Co to oznacza?

Koniec wsparcia Microsoft dla Windows XP / Fot. By Original work: Microsoft Corporation This vector image: BrandsOfTheWorld.com [Public domain], via Wikimedia Commons"Komputery nie przestaną działać, natomiast przestaną być publikowane aktualizacje do tego systemu, przede wszystkim poprawki bezpieczeństwa"- czytamy wypowiedź Przemysława Jaroszewskiego z CERT Polska dla Polskiego Radia.

Użytkownicy mogą przejść do innych systemów operacyjnych bądź też pozostać przy Windows XP. Przy wyborze tej drugiej opcji zaleca się zastosowanie narzędzi zabezpieczających system.

System Windows XP jest zainstalowany w 95 proc. bankomatów na świecie. Marek Zaleski z Microsoft Polska uspokaja, że banki już od czterech lat wiedziały o tym, że wsparcie techniczne dla Windows XP ustanie z początkiem kwietnia tego roku - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Banki mogą ponieść dodatkową opłatę, która umożliwi im aktualizację systemu Windows XP. Jest to jednak zbyt drogie przedsięwzięcie. By uniknąć ataków hakerów można wykupić licencję, która ogranicza działanie systemu operacyjnego w bankomacie do podstawowych funkcji. Koszt zakupu takiego oprogramowania to około 60 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy to oznacza, że od tej pory Mikrosoft nie będzie szpiegował komputerów z oprogramowaniem XP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.