Facebook Google+ Twitter

Koniec wizyty Dalajlamy we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 20:31

Zakończyła się 10-dniowa wizyta Dalajlamy we Francji. Miała ona przede wszystkim wymiar religijny, ale była również okazją do spotkań o bardziej politycznym charakterze.

Dalajlama wygłosił we Francji odczyty i spotkał się z buddystami w wielu miastach. Dokonał również otwarcia dwóch świątyń buddyjskich, w tym największej świątyni w Europie, jaka powstała w mieście Evry niedaleko Paryża.

Pobyt Dalajlamy we Francji wywołał niemałe zakłopotanie władz tego kraju. Pałac Elizejski ogłosił najpierw, że tybetański przywódca nie spotka się z prezydentem Sarkozym, bo sam nie wyraził takiego życzenia. Komunikat ten został skrytykowany przez opozycję i prasę. Poinformowano następnie, że z Dalajlamą spotka się żona prezydenta Sarkozy'ego. Również minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner kilkakrotnie zmieniał decyzję odnośnie spotkania z tybetańskim gościem.

Do spotkania, w którym uczestniczyła zarówno Carla Bruni, jak i Bernard Kouchner, doszło dopiero w ostatnim dniu wizyty, za zamkniętymi drzwiami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.