Facebook Google+ Twitter

Koniec wojny gazowej między Rosją a Ukrainą?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-01 15:57

Julia Tymoszenko poinformowała, że Ukraina i Rosja porozumiały się, co do zasad handlu gazem w tym roku. Rozmowy premierów odbyły się w Sopocie.

Od początku roku Ukraina kupuje od Rosjan mniej gazu niż zapisano w kontraktach. Zgodnie z nimi, Moskwa może zmusić Kijów do zapłacenia kary za takie postępowanie. Julia Tymoszenko przekonuje, że w czasie rozmów w Gdańsku, udało się ustalić, że Ukraina zapłaci jedynie za faktycznie dostarczony przez Rosjan gaz.

"Premierzy rozwiązali wszystkie problemy gazowe" - powiedziała premier. Władimir Putin potwierdził słowa Julii Tymoszenko dodając, że szczegóły dotyczące handlu powinny ustalić ze sobą odpowiedzialne za to firmy.

Julia Tymoszenko zaprosiła także Władimira Putina do wzięcia udziału w posiedzeniu komitetu współpracy gospodarczej, które odbędzie się w październiku w Charkowie.

Rosyjski premier podziękował swojej ukraińskiej koleżance za to, że znalazła czas na spotkanie z nim. Nie odbędą się za to planowane rozmowy Julii Tymoszenko z Donaldem Tuskiem. Ukraińska premier nie ma na nie czasu bowiem z Gdańska odlatuje do Trypolisu na obchody 40. rocznicy rewolucji libijskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.