Facebook Google+ Twitter

Koniec z anonimowością w sieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 08:05

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że policja i inne służby będą mogły praktycznie poza kontrolą nadzorować naszą aktywność w internecie. Komitet Stały Rady Ministrów ma dziś zająć się kolejnym projektem nowelizacji ustawy hazardowej. Znajduje się w nim zapis, który pozwala służbom na dostęp do danych osób korzystających z internetu.

"Dziennik Gazeta Prawna" zauważa, że przy okazji walki z hazardem rząd chce, by wszystkie służby bez decyzji sądu mogły zażądać od operatora internetowego dostępu do naszych danych. Bez problemu dowiedzą się także z jakich usług korzystamy drogą elektroniczną. Na dodatek będą mogły występować o tę wiedzę niezależnie od tego, czy prowadzą postępowanie przeciwko nam, czy nie. W projekcie zapisano bowiem, że może to być działanie w celu zapobiegania przestępstw.

W praktyce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - policjant będzie mógł się spytać dostawcę internetu, z jakich stron dana osoba korzystała w ciągu ostatnich 24 godzin. Przy okazji otrzyma adres internetowy, numer PESEL, a nawet listę transakcji na popularnym portalu aukcyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.