Facebook Google+ Twitter

Koniec z błędami urzędników administracji publicznej? Będą specjalne szkolenia

Miarka się przebrała. Urzędnicy starostw, urzędów miast i gmin, którzy najczęściej wydawali decyzje obarczone błędami formalnymi, sprzecznymi z obowiązującym prawem, ponownie zasiądą w szkolnych ławkach.

Jak podaje administracja.mac.gov.pl, najczęstsze zarzuty w stosunku do nich to ociąganie się z wydawaniem decyzji, niska świadomość dotycząca znaczenia i wagi np. ponadlokalnych inwestycji. Zdaniem kontrolujących, błędy merytoryczne wynikały ze słabej znajomości procedur i przepisów, co skutkowało odwołaniami osób zainteresowanych, a tym samym wydłużało czas postępowania administracyjnego.

Urzędy wytypowane zostały przez Samorządowe Kolegia Odwoławcze i Regionalne Izby Obrachunkowe, a pracownicy objęci zostali przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji szkoleniem w ramach projektu "Dobre prawo - sprawne rządzenie".

Niektórzy starostowie, burmistrzowie i wójtowie sami zwrócili się do
organizatorów o uwzględnienie w projekcie ich pracowników. Celem tego ogromnego szkoleniowego przedsięwzięcia, jest poprawa jakości aktów prawa miejscowego oraz decyzji administracyjnych, czyli poprawa standardów jakości świadczonych usług przez kompetentnego urzędnika wyposażonego w niezbędną wiedzę i umiejętności, dążenie do spójnego systemu działań, komunikacji między poszczególnymi samorządami terytorialnymi, urzędami gmin, gminami i starostwami, jednostkami organizacyjnymi podległymi powiatowi, służbami, inspekcjami i strażami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krzysiek P
  • Krzysiek P
  • 25.01.2012 18:39

Tacy urzędnicy w normalnym państwie poprostu wylani by zostali z pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 25.01.2012 13:29

Przepis umożliwiający pociągnięcie do odpowiedzialności urzędnika za podjęcie szkodliwej decyzji,załatwiłby wiele spraw.Szybciutko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.