Facebook Google+ Twitter

Koniec z daniami z mikrofalówki w restauracjach? Francja przyjęła niezwykłą ustawę

To może być prawdziwa rewolucja w światowym restauratorstwie. Izba niższa parlamentu przegłosowała ustawę, na mocy której francuskie restauracje będą musiały informować klientów, czy danie zostało przygotowane na miejscu, czy też zwyczajnie odgrzane.

Koniec z daniami z mikrofalówki w restauracjach? Francja przyjęła niezwykłą ustawę / Fot. White House (Shealah Craighead)Przy nazwach dań, które restauracja będzie przygotowywała na miejscu, pojawi się dopisek "domowe". Ma to zniechęcić restauratorów do korzystania z gotowych, kupowanych hurtowo potraw, przy których taka adnotacja się nie znajdzie. Za złamanie przepisów będzie grozić grzywna.

Nowe przepisy mają doprowadzić do powstania 25 tys. nowych miejsc pracy, a także poprawić jakość francuskiej kuchni. Jednocześnie federacja restauratorów Synhorcat przewiduje, że ceny w restauracjach wzrosną o około 7 proc. - informuje portalspozywczy.pl.

Zmiany popierają przede wszystkim właściciele droższych restauracji, jednak ponad 20 proc. restauratorów przyznaje, że gdyby musieli ujawnić prawdę o sposobie przygotowywania potraw, to woleliby przyrządzać je na miejscu.

Senat zajmie się ustawą prawdopodobnie we wrześniu.

Czy odgrzewane jedzenie to również problem polskich restauracji? A może nasz rząd również powinien pomyśleć nad taką ustawą? Zapraszam do dyskusji!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiekszość restauracji by padło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.