Facebook Google+ Twitter

Koniec z immunitetem, czyli niektóre POmysły na Konstytucję

Jaka jest recepta na dobre funkcjonowanie państwa? Zmiany w Konstytucji. Projekt Platformy Obywatelskiej przedstawili dzisiaj na konferencji prasowej premier Donald Tusk i szef klubu Grzegorz Schetyna.

Zamiast nowej Konstytucji, zmiany. Bardzo istotne zmiany. Jak podaje TVN 24, Donald Tusk powiedział, że "Polska nie potrzebuje nowej Konstytucji, ale jej poprawy". W nowym projekcie znalazły by się między innymi pomysły na zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300 oraz piastowanie urzędu senatora przez byłych prezydentów wybranych w wyborach powszechnych.

Polacy, którzy mają złe zdanie o immunitecie parlamentarnym, mogą mieć powody do zadowolenia. Projekt przewiduje zapis o jego zniesieniu. "Proponujemy zmianę kluczową z punktu widzenia zjawiska tak bardzo obrażającego poczucie przyzwoitości Polaków. Do tej pory immunitet był taką gwarancją bezpieczeństwa dla tych, którzy łamali prawa, albo byli podejrzani o łamanie prawa, także w tak banalnych przypadkach jak wykroczenia drogowe" - podkreślił premier Tusk.

Czy nowy projekt zyska zwolenników? Czas pokaże. Jak donosi TVN 24, Grzegorz Schetyna zapowiedział, że uchwała powołująca komisję konstytucyjną zostanie zgłoszona na pierwszym marcowym posiedzeniu Sejmu.

Źródło: tvn24.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uważam, że to bardzo dobry pomysł i powinien był być wprowadzony wiele lat wstecz. Tylko każdy się tego bał. Bo teraz poseł jak po pijaku kogoś zabije albo uszkodzi w wypadku poniesie konsekwencje swojej bezmyślności! A nie jak było dotychczas ukrywał się za immunitetem! Pijany? Zabił? Potracił kogoś? Do więzienia na tyle lat co normalnego obywatela!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.