Facebook Google+ Twitter

Koniec z immunitetem, czyli niektóre POmysły na Konstytucję

Jaka jest recepta na dobre funkcjonowanie państwa? Zmiany w Konstytucji. Projekt Platformy Obywatelskiej przedstawili dzisiaj na konferencji prasowej premier Donald Tusk i szef klubu Grzegorz Schetyna.

Zamiast nowej Konstytucji, zmiany. Bardzo istotne zmiany. Jak podaje TVN 24, Donald Tusk powiedział, że "Polska nie potrzebuje nowej Konstytucji, ale jej poprawy". W nowym projekcie znalazły by się między innymi pomysły na zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300 oraz piastowanie urzędu senatora przez byłych prezydentów wybranych w wyborach powszechnych.

Polacy, którzy mają złe zdanie o immunitecie parlamentarnym, mogą mieć powody do zadowolenia. Projekt przewiduje zapis o jego zniesieniu. "Proponujemy zmianę kluczową z punktu widzenia zjawiska tak bardzo obrażającego poczucie przyzwoitości Polaków. Do tej pory immunitet był taką gwarancją bezpieczeństwa dla tych, którzy łamali prawa, albo byli podejrzani o łamanie prawa, także w tak banalnych przypadkach jak wykroczenia drogowe" - podkreślił premier Tusk.

Czy nowy projekt zyska zwolenników? Czas pokaże. Jak donosi TVN 24, Grzegorz Schetyna zapowiedział, że uchwała powołująca komisję konstytucyjną zostanie zgłoszona na pierwszym marcowym posiedzeniu Sejmu.

Źródło: tvn24.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uważam, że to bardzo dobry pomysł i powinien był być wprowadzony wiele lat wstecz. Tylko każdy się tego bał. Bo teraz poseł jak po pijaku kogoś zabije albo uszkodzi w wypadku poniesie konsekwencje swojej bezmyślności! A nie jak było dotychczas ukrywał się za immunitetem! Pijany? Zabił? Potracił kogoś? Do więzienia na tyle lat co normalnego obywatela!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.