Facebook Google+ Twitter

Koniec z nudnymi uroczystościami we Wrocławiu!

Długie przemówienia w uroczystych strojach, ciągłe nawiązywanie do poważnych i smutnych wydarzeń historycznych - to typowy sposób obchodzenia różnego rodzaju rocznic w Polsce. Ale nie we Wrocławiu!

Widok na Wrocław / Fot. PAP- Chcemy pokazać, że Polska jest fajna i, że Polacy potrafią świętować - powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji przygotowań do obchodów 20. rocznicy wolnych wyborów.

Stoiska z potrawami krajów całej Europy, turniej nalewek i układanie obrazu z warzyw to tylko niektóre atrakcje biesiady, która odbędzie się na wrocławskim Rynku, 4 czerwca. Gośćmi specjalnymi spotkania będą Robert Makłowicz i Piotr Bikont. Ten kulinarny sposób świętowania jest w pełni uzasadniony.

- 1989, to także rewolucja kulinarna. Pierwsze, co było można zauważyć, to zmiana kuchni. Owoce, przyprawy, chińskie knajpy teraz są na porządku dziennym, przed 89 tego nie było - mówi Robert Makłowicz.

Te egzotyczne kiedyś potrawy będą mogli skosztować wszyscy, którzy przybędą na obchody jubileuszu i kupią karnet w cenie 2 zł. Pieniądze z karnetów zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Biesiada rozpocznie się o godzinie 14. Potrwa do 21.30. Jubileusz zakończy się pokazem multimedialnej fontanny, chętni będą mogli zwiedzić wystawę "Europa - to nasza historia", która tego dnia otwarta będzie do północy.

Miejmy nadzieję, że to wesołe świętowanie stanie się przykładem dla innych miast i że w końcu, w Polsce zmieni się sposób postrzegania naszej historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.