Facebook Google+ Twitter

Koniec z parodiowaniem Hitlera?

Z sieci znikają parodie popularnej sceny z Adolfem Hitlerem z niemiecko-austriackiego filmu "Upadek".

 / Fot. Screen ze strony http://mashable.com/2010/04/20/dmca-hitler/Jak podał serwis http://mashable.com/, popularne parodie scen z Adolfem Hitlerem z filmu "Upadek" ("Der Untergang") zostały usunięte z Youtube. Z prośbą o to miało się zwrócić studio odpowiedzialne za niemiecko-austriacką produkcję.

Wiele popularnych parodii wciąż funkcjonuje w popularnym serwisie, często jednak przy szukaniu któregoś z filmików trafimy na informację o usunięciu materiału z uwagi na obowiązujące prawa autorskie. Tak jest na przykład z parodią, którą jednak wciąż możemy oglądać w innym miejscu (link).

Od dłuższego czasu wiele aktualnych wydarzeń staje się inspiracją dla nowych wersji sceny z "Upadku", w której Adolf Hitler dowiaduje się o niemożności wygrania wojny. Oryginalnej ścieżce dźwiękowej w języku niemieckim towarzyszą napisy, których satyryczna treść jest już zgoła inna.

Oliver Hirschbiegel, reżyser "Upadku" wyznał, że on sam zaśmiewa się oglądając parodie stworzonej przez siebie sceny. "Jako reżyser nie mógłbym otrzymać lepszego komplementu" - oświadcza.Źródło: http://mashable.com/2010/04/20/dmca-hitler/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"parodie"? jak dla mnie jest to nadużycie słowa parodia, te "filmiki" nawet nie są śmieszne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=Ifcg-wr95vQ :D (na YT jest również wersja w języku angielskim)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że o tym piszesz - można jeszcze raz obejrzeć te parodie, zanim je usuną; zwłaszcza tę, którą wstawiłaś, wg. mnie niesamowicie zabawną, świetnie parodiującą 'warszawkę' i w ogóle zdecydowanie najlepszą - o tym, jak spłonęła śp. Jadłodajnia;((

+5 za info i przypomnienie tego genialnego filmiku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.