Facebook Google+ Twitter

Koniec z polskim hydraulikiem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 08:27

Łotewski pracownik może wkrótce zastąpić "polskiego hydraulika" w roli symbolu emigrantów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej na zachód kontynentu.

O sprawie pisze "Financial Times". Z danych ujawnionych przez brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych Home Office wynika, że liczba pozwoleń na pracę wydanych Polakom w zeszłym roku zmniejszyła się po raz kolejny. W tym samym czasie nastąpił lawinowy wzrost w wydawaniu pozwoleń Łotyszom i Litwinom.

"Financial Times" podkreśla, że podczas gdy polska gospodarka wyszła obronną ręką ze światowego kryzysu, Litwa, a zwłaszcza Łotwa borykają się z niemałymi trudnościami ekonomicznymi.

Łotysze i Litwini stanowią około 35 procent wszystkich emigrantów z krajów naszego regionu, którzy otrzymali pozwolenia na pracę w Zjednoczonym Królestwie, Polacy stanowią 45 procent. Liczba pozwoleń dla obywateli Łotwy wzrosła przeszło dwukrotnie, a tych wydanych Litwinom o 30 procent.

Eksperci twierdzą, że emigranci z krajów bałtyckich wykonują głównie takie zajęcia, które nie są wykonywane przez Brytyjczyków. Ich praca nie jest przy tym droga - zauważają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.