Facebook Google+ Twitter

Koniec z wierszami w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-14 20:52

15 października kończy się Festiwal Poezji im. Zbigniewa Herberta. W niedzielę z metra, tramwajów i autobusów znikną wiersze przypominające warszawiakom o tym ważnym wydarzeniu kulturalnym.

archw. ZTM Festiwal Poezji odbył się już po raz trzeci. W tym roku program imprezy, zorganizowanej przez stołeczną Estradę, został zdominowany przez tematykę irlandzką. Wszyscy zainteresowani, po odbiorze darmowych zaproszeń, mogli uczestniczyć w wieczorze poezji polskiej i irlandzkiej, podziwiać występ zespołu tańca irlandzkiego oraz wziąć udział w przeglądzie filmów dokumentalnych (wyświetlono „Balladę irlandzką”, „Ernest Bryll zaprasza”, „Miodopój” oraz „Pejzaż wewnętrzny Jamesa Joyce'a”).

Podczas trwania Festiwalu w warszawskich autobusach, tramwajach i na stacjach metra wisiały ulotki z wierszami poetów związanych z tegoroczną jego edycją. Dzięki organizatorom imprezy mogliśmy czytać utwory Józefa Barana, Cathala McCabe, Krystyny Dąbrowskiej i Michaela Longleya.

Warszawiacy zdążyli przywyknąć do codziennych spotkań z kulturą. Z żalem reagują na wiadomość o usunięciu wierszy ze środków komunikacji miejskiej.archw. ZTMarchw. ZTM – Wiersze, dobra rzecz. Szczególnie rano kiedy nawet gazety nie chce się człowiekowi wyjmować – orzekł Adam, student SGH.

– Szkoda trochę, że znikną. Zawsze czytałam je jadąc do szkoły. Najbardziej podobała mi się „Noc w Jastarni”. Mam nadzieję, że ta akcja zostanie powtórzona w przyszłym roku – powiedziała Asia, licealistka.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2006 08:37

Widać nie mogły. A szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zajawce - *15. października* - daty piszemy bez kropki (np. *wojna wybuchła 1 września 1939).
Nie mogły wiersze powisieć do samoodpadnięcia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.