Facebook Google+ Twitter

Koniec z wyjazdami prezydenta Łodzi?

Radni Lewicy Dariusz Joński i Jarosław Berger chcą obniżyć środki przeznaczane na wyjazdy zagraniczne prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego i magistrackich urzędników w 2009 roku z 860 tys. zł do…1 zł.

Radni Lewicy chcą przeznaczyć 1 zł na podróże służbowe prezydenta i urzędników / Fot. Ewelina KoperRadni uważają, że plan wyjazdu urzędnicy powinni każdorazowo zgłaszać komisji promocji miasta i współpracy zagranicznej Rady Miejskiej; dopiero wtedy rada miałaby zaopiniować zasadność wyjazdu. Berger i Joński zapowiedzieli, że zgłoszą odpowiednią poprawkę do projektu budżetu miasta.

Postulat radnych jest reakcją nie tylko na liczne (ok. 150 w ciągu dwóch kadencji) podróże zagraniczne prezydenta Łodzi, ale też na to, co w ostatni piątek powiedział Jerzy Kropiwnicki. Prezydent stwierdził bowiem, że osoby, które krytykują jego podróże, robią to, gdyż nie znają języków obcych, a za granicę wyjeżdżają tylko na wycieczki. Porównał ich też do reprezentantów „dyktatury ciemniaków”.

Radni Platformy udowadniali na konferencji, że znają języki obce / Fot. Ewelina KoperW poniedziałek głos zabrali również Bartosz Domaszewicz, Agnieszka Nowak, Ilona Orczykowska i Patrycja Wójcik - radni Platformy Obywatelskiej, którzy w piątek skrytykowali ostatni wyjazd prezydenta do Armenii. Radni zaczęli briefing nietypowo, bo po angielsku. Domaszewicz dopowiedział też kilka zdań po francusku.

– Chcemy w ten sposób udowodnić, że znamy języki obce. Jesteśmy urażeni i zniesmaczeni wypowiedzią prezydenta. Ona nie ma nic wspólnego z merytoryką, odnosi się tylko do argumentów ad personam – mówili ubrani na czarno - jako podkreślenie przypisanej im łaty „ciemniaków” - rajcy. PO podkreśliła też, że w relacjach radnych z prezydentem powinien występować wzajemny szacunek.

Rzecznik prezydenta Kajus Augustyniak zapewnił, że prezydent miał w swojej wypowiedzi na myśli niepotrzebne uleganie przez radnych PO dyktaturze ciemniaków w kontekście stosowania argumentacji, której "ktoś kiedyś używał".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.