Facebook Google+ Twitter

Koniec z wysokimi podwyżkami w budżetówce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 07:28

Osoby zatrudnione w sferze budżetowej nie mają co liczyć w przyszłym roku na wysokie podwyżki - pisze dziennik "Polska".

W 2009 roku pracownicy sfery budżetowej mogą, zdaniem gazety, liczyć na wzrost wynagrodzenia nie większy niż około 6 procent. Spełnienie oczekiwań samych nauczycieli kosztowałoby państwo dodatkowo 11 miliardów złotych. Gdyby natomiast zsumować wszystkie żądania płacowe, trzeba by dać pracownikom ponad 22 miliardy złotych - wyliczył dziennik "Polska".

Zdaniem Ministerstwa Finansów tak wysokie podwyżki nie są uzasadnione ani wydajnością pracy w Polsce, ani inflacją. Pensje z zasady nie powinny rosnąć szybciej niż wydajność - uważają przedstawiciele ministerstwa. Poza tym resort finansów wyliczył, że w tym roku pracownicy budżetówki dostali i tak więcej niż statystyczny Polak.
Najbardziej wzrosły zarobki między innymi urzędników w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz w instytucjach podległych ministrowi sportu - przypomina dziennik "Polska".


"Polska"/iar/lm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.