Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1417 miejsce

Koniec z zagranicznymi zakładami online?

Następuje exodus zagranicznych firm bukmacherskich z polskiego rynku. Z jednej strony to dobra informacja - legalne zakłady będą odprowadzały podatek w Polsce, z drugiej jakość usług dostępnych dla polskich graczy będzie zdecydowanie niższa

1 kwietnia 2017 wchodzi w życie znowelizowana ustawa hazardowa wprowadzająca szereg zmian w zakresie zakładów wzajemnych oraz pozostałych gier hazardowych. Głównym założeniem ustawy jest usunięcie tzw. “szarej strefy” czyli wyeliminowanie kilkunastu bukmacherów z rynku, którzy działają na licencji maltańskiej.

Wychodzi największy "gracz"


Pierwszy “sukces” na tym polu został już odniesiony, dwa dni temu z Polski wycofał się największy bukmacher internetowy czyli bet365. Szacuje się, że jego udział w rynku wynosił ok. 30-35%. Jednocześnie angielska firma nie ma zamiaru wchodzić na polski uregulowany rynek ze względu na wysoki podatek. Można by w tym momencie zapytać, dlaczego firma nie może płacić tutaj podatku, skoro polskie firmy mogą? Niestety oferując wysokiej jakości usługi, wysokie są również koszty ich oferowania. Zwiększa się ilość potrzebnych pracowników, koszty dostarczenia transmisji na żywo czy udostępniania zakładów w czasie rzeczywistym. Widocznie całość sprawia, że firmie nie opłaca się zostać na naszym rynku, nawet pomimo ogromnej ilości graczy, którą bet365 zapisało już w Polsce.

Zyski i straty


Najwięcej na zmianie zyskają polskie firmy bukmacherskie, które będą dzielić między siebie rynek warty 5 mld złotych. Najbardziej ucierpią na zmianie graczy, którzy stracą dobrej jakości usługi i albo zrezygnują z gry zupełnie, albo będą regularnie na grze tracili (gra w Polsce obłożona jest 12% podatkiem, który pokrywa… uczestnik gry).

Pozytywnym aspektem tej zmiany jest fakt, że skostniały polski rynek zakładów bukmacherskich powoli zaczyna wychodzić z marazmu. Pojawiają się nowe firmy na rynku np. ForBet czy Zakłady LV BET, które dają nadzieję, że produkt dostępny dla polskich graczy będzie coraz lepszej jakości

Niestety, ta sytuacja trochę przypomina zamieszenie wokół Ubera, firma wprawdzie działa w “szarej strefie”, jednak oferuje znacznie lepsze usługi niż konkurencyjne taksówki. Przejazdy są tańsze, samochody lepszej jakości a czas potrzebny na złożenie zamówenia krótszy. W tym wypadku jednak istnieją cele fiskalne, które dla rządzących są ważniejsze niż komfort obywateli. Czy to słuszne podejście, poddaję już to ocenie czytelników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.