Facebook Google+ Twitter

Koniec zeznań prokuratorów przed komisją ds. śmierci B. Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 18:11

Zakończyła się konfrontacja byłego szefa katowickiej prokuratury okręgowej Krzysztofa Sieraka i Jacka Krawczyka z tamtejszej prokuratury rejonowej. Obaj prokuratorzy zeznawali przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy.

Z wcześniejszych zeznań prokuratora Sieraka wynikało, że "nie miał do czynienia" ze sprawą Barbary K., zwanej śląską Alexis. Innego zdania był prokurator Krawczyk, który twierdził, że często rozmawiał o tej sprawie z prokuratorem Sierakiem.

Z kolei były szef katowickiej prokuratury tłumaczył, że mówiąc, iż nie miał do czynienia ze sprawą, miał na myśli to, że nie wykonywał żadnych czynności procesowych i nie wydawał poleceń co do czynności związanych z postawieniem zarzutów.

W ocenie Danuty Pietraszewskiej z PO, konfrontacja jasno wskazuje, że istnieją rozbieżności w zeznaniach, a wyjaśnienia prokuratora Sieraka są niewiarygodne. Z kolei Beata Kempa z PiS uważa, że na te rozbieżności mają wpływ osobiste relacje między prokuratorami.

Komisja na najbliższym posiedzeniu zdecyduje czy dojdzie do kolejnej konfrontacji. Tym razem między byłym prokuratorem apelacyjnym w Katowicach Tomaszem Janeczkiem, a obecnym prokuratorem apelacyjnym w Warszawie Bogusławem Michalskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.