Facebook Google+ Twitter

Koniec związku... i co dalej?

Zostańmy przyjaciółmi - na takie słowa alergicznie reaguje prawie każda porzucona przez kogoś osoba. Jeśli jednak zastanowimy się, co można zyskać dzięki takiej relacji, alergia na "zostańmy przyjaciółmi" przechodzi.

Przyjaźń z byłym partnerem lub partnerką może byś silniejsza niż inne relacje / Fot. lemon_dropZainspirowana artykułem " Przyjaźń z eks" Magdaleny Kirskiej sprawdziłam co na temat relacji z byłymi partnerami myślą internauci. Na jednym z popularnych forów dla par, "loveman" pisze: zerwałem ze swoją byłą - to było jeszcze w liceum, pięć lat temu. Chodziłem z nią dwa lata, pierwsze mocne prawdziwe zakochanie, czasy szkolne, wycieczki, wyjazdy... wiecie jak to jest. Teraz czasem gadamy na gg ze sobą jak starzy znajomi. Pytamy się siebie jak tam w życiu, co słychać, jak leci. . Na innym forum "Viky" wyznaje: Ja tam z moim ex się przyjaźnie. Widujemy się cały czas. W sumie to można by powiedzieć, że zachowujemy się jak stare dobre małżeństwo.

Jak się okazuje bardzo wiele osób próbuje pozostać w dobrych relacjach ze swoją byłą miłością. Z propozycją pozostania w przyjaźni najczęściej wychodzi ten, kto chce związek zakończyć. Dla niektórych osób może być to sposób na pozbycie się wyrzutów sumienia. Taka propozycja nie musi być jednak nieszczera. Pozytywna relacja z byłym partnerem ma wiele dobrych stron. Wiele osób, które pozostają w przyjacielskim związku ze swoim eks przyznaje, że czuje wyjątkową więź i bliskość ze swoim byłym partnerem. Z takim przyjacielem nie trzeba zjeść beczki soli, by wiedzieć, że nie zawiedzie nas w potrzebie. Szczególny rodzaj troski, jaki występuje między dwojgiem ludzi połączonych dawniej związkiem miłosnym, daje poczucie bezpieczeństwa o wiele silniejsze niż w "klasycznych" relacjach.

Dobre zakończenie związku i utrzymywanie pozytywnych relacji z byłym partnerem to także dobra wróżba na dalsze życie w parze z kimś innym. Często po rozstaniu występuje chęć odegrania się na byłym partnerze i cierpi na tym nowy związek. Jeśli jednak uda się zakończyć poprzednią miłość we wzajemnym szacunku i w przyjaźni ryzyko odwetu znika. Pozostaje tylko wyjaśnić nowemu partnerowi lub partnerce, że nasza przyjaźń z eks jest nam potrzebna i nie wiążą się z nią uczucia, które mogą zagrozić obecnemu związkowi.

Podtrzymywaniu dobrych relacji z byłą miłością może służyć internet. Sieć pozwala bowiem na mniej zobowiązujące kontakty niż w realnym świecie. Ostatnio powstał nawet serwis, który służy do odnajdywania dawnych miłości - bylismy-razem.pl. O tym, że taka potrzeba w nas jest świadczyć może choćby to, że w pierwszym tygodniu zarejestrowało się tam około 100 osób. Nie ulega wątpliwości, że radzenie sobie z rozstaniem to umiejętność, której nie da się opanować do perfekcji. Warto jednak przeżyć je tak, by bolało jak najmniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.12.2008 09:10

Najmniej boli gdy przeszłość przykrywamy przebaczeniem sobie i innym osobom wszystkiego co uczyniliśmy czy nam uczyniono. Przebaczyć sobie można jeśli zrozumiemy, że postępowaliśmy w taki sposób w jaki umieliśmy i będziemy starać się postępować lepiej niż postępowaliśmy do tej pory starając się czynić dziś lepiej niż wczoraj dążąc do tego by być szczęśliwą osobą wśród szczęśliwych osób. Przebaczyć innym warto bez czekania na to, że oto poproszą a przyjaźnić możemy się tylko z tymi osobami, które poroszą o przebaczenie i zaprzestają krzywdzić kogokolwiek. Przebaczenie uwalnia nas od uczuć powodujących w nas cierpienia i pomaga uwolnić się od osób, które chciałyby nas krzywdzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.