Facebook Google+ Twitter

Konik na biegunach

Bohater jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenek, a także popularna zabawka dla dzieci. Co to? Oczywiście konik na biegunach!

Pierwsza taka zabawka z drewna pojawiła się w XVII wieku. Przez prawie 300 lat dzieci korzystały z takiego właśnie konia na biegunach. Wykonywany zazwyczaj przez rzemieślników
miał kojarzyć się z rycerskim rumakiem.

Potem pojawiły się pluszowe wersje. Nie zanikły oczywiście te tradycyjne, lecz miękkie zabawki cieszyły się większą popularnością. Nie każdego było na nie stać, jednak wielu rodziców starało się spełnić marzenie dziecka o „przyjacielu wiosny”.

Pamiętam zresztą, że sama takiego miałam. Rodzice kupili go mojej siostrze, jednakże jako młodsza z dwójki rodzeństwa także na tym skorzystałam. Choć był beżowy nazwałyśmy go Siwy.
Mimo licznych guzów, gdy za bardzo „puściłam się w galop z Siwym”, wiem, że moje dzieciństwo nie byłoby taki samo bez niego.

Dziś konie na biegunach to nie zawsze konie… Znajdziemy słonie, żyrafy, misie, tygrysy i wiele innych zwierzaków czy postaci bajkowych. Poza tym zabawki te często są wyposażone w dźwięk, np. galop czy piosenka. Nadal nie należą do tanich zabawek, jednak warto w nie zainwestować. Dlaczego? Bo przecież „Każdy powinien go mieć”!
Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zabawka konik


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I w pamięci pozostały miłe wspomnienia
o koniku na biegunach.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

www. domkultury. com. pl - Centrum zajęć pozaszkolnych nr.1 w Łodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

www.domkultury.com.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.