Facebook Google+ Twitter

Konin: Obchody Święta Niepodległości

Dziś w Koninie odbyły się główne uroczystości z okazji odzyskania niepodległości. 11 listopada mija 89 rocznica tego wydarzenia.

Flagi w tych dniach można spotkać wszędzie; Tutaj w siedzibie Orkiestry KWB Konin / Fot. Grzegorz BroniarczykObchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele św. Bartłomieja.
- Europa wstydzi się swojej historii (...) odwraca się od kultu chrześcijaństwa, w którym ma przecież swoje korzenie. Polska to nie tylko kraj w Unii Europejskiej, ale to także ojczyzna. Ojczyzna Polaków...- te słowa można było usłyszeć podczas mszy św. odprawianej za Ojczyznę.

Tablica poświęcona Józefowi Piłsudskiemu / Fot. Grzegorz BroniarczykO 11.30 wyruszył przemarsz w kierunku Placu Wolności. Zebrane poczty sztandarowe, przedstawiciele miejscowych władz oraz liczna grupa mieszkańców Konina przeniosła się na plac, by oddać hołd walczącym o odzyskanie niepodległości. Na czele pochodu maszerowała Orkiestra Dęta Kopalni Konin. Tuż za nią podążali żołnierze kompanii honorowej Wojska Polskiego z 33 Bazy Lotniczej w Powidzu. Po uroczystym apelu poległych i salwie honorowej delegacje złożyły kwiaty przy pamiątkowej tablicy poświęconej mieszkańcom Konina, zamordowanych w tym miejscu 11 listopada 1918 roku.
Ostatnim punktem uroczystości w tym dniu było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Już niedługo, w tym miejscu ma stanąć także jego pomnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za zainteresowanie "swoimi", regionalnymi sprawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.