Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10973 miejsce

Konin. VI Kongres Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP

25 września 2010 roku w Koninie odbył się VI Kongres SHDK RP. Większością głosów przybyłych na kongres delegatów z klubów HDK, Prezesem został wybrany Tomasz Ogrodnik z Łukowa. Siedzibą władz Stowarzyszenia jest Dąbrowa Górnicza.

Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Tomasz Ogrodnik / Fot. Dorota Michalczak25 września 2010 w Koninie odbył się VI Kongres Stowarzyszenia Honorowych
Dawców Krwi RP. Większością głosów przybyłych na kongres delegatów, z klubów HDK rozsianych po całej Polsce, Prezesem został wybrany Tomasz Ogrodnik z Łukowa. Siedzibą władz Stowarzyszenia jest Dąbrowa Górnicza.
Wybrano nową Radę Główną SHDK RP, oraz Główną Komisję Rewizyjną.

Statut Stowarzyszenia HDK RP został zaktualizowany do obowiązujących przepisów Prawa.

Kilka informacji o Stowarzyszeniu HDK RP

Delegaci na Kongres SHDK RP / Fot. Dorota Michalczak
SHDK RP jest Organizacją Pożytku Publicznego, nie prowadzącą działalności gospodarczej. Działalność Stowarzyszenia opiera się na statucie. Kluby skupiają członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. W szeregach Stowarzyszenia jest obecnie 29 klubów z całego kraju.

Jednym z celów stowarzyszenia jest utrzymanie więzi i udzielanie pomocy koleżeńskich, obrona interesów krwiodawców, reprezentowanie wobec władz państwowych, administracyjnych, organizacji politycznych i społecznych oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pozyskiwania nowych dawców.

Jak doszło do powstania Stowarzyszenia SHDK RP

Nowo wybrany Prezes - Tomasz Ogrodnik / Fot. Dorota Michalczak
W 1989 roku w toruńskim Klubie HDK "Elana" spotkali się przedstawiciele 50 klubów HDK z całej Polski - miało to zaowocować zmuszeniem PCK do podjęcia starań celem poprawy sytuacji w polskim krwiodawstwie, która w tamtym czasie nie była zbyt dobra. Kluby niosły się z zamiarem wyjścia spod egidy PCK. Nie doszło jednak do tego, gdyż podczas spotkania okazało się że większość klubów nie zamierza tego uczynić. Wiele klubów mieściło się w dużych zakładach pracy i byłby to krok niezbyt korzystny.

Decyzję o wystąpieniu z PCK podjęły wówczas dwa kluby, które równocześnie złożyły wnioski o rejestrację statutów w sądach. Jako pierwszy został zarejestrowany statut Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP - inicjatorem powstania Stowarzyszenia był Jan Lankau, Prezes Klubu Kolejarz z Białegostoku. Do tego klubu dołączyli krwiodawcy z Klubu HDK przy ZG " Rudna" z Polkowic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cenne Krople
  • Cenne Krople
  • 27.09.2010 18:36

Gratulujemy panie Prezesie.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia".
Pomoc drugiemu człowiekowi, dzielenie się sobą, to takie honorowe i cenne.
Powodzenia!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.