Facebook Google+ Twitter

Konińscy energetycy walczą o przedłużenie pakietu socjalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 14:49

Termin obowiązywania pakietu wygaśnie we wrześniu. Skończy się tym samym ochrona pracowników.

Przedstawiciele Związków Zawodowych Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i Spółek Zależnych twierdzą, że w wyniku podpisania aneksu do umowy prywatyzacyjnej okres gwarancji zatrudnienia dla pracowników grupy kapitałowej wydłuża się o kolejne dwa lata.

Aneks został podpisany, ponieważ inwestor strategiczny Elektrim spóźnił się dwa lata z budową nowego bloku energetycznego. Nie zrekonstruował też przestarzałych urządzeń w Elektrowni Pątnów. Termin tej inwestycji przedłużono do 2011 roku.

Porozumienie zawarte między ministrem skarbu a Elektrimem wskazuje, że konsekwencją przesunięcia terminu zakończenia programu inwestycyjnego, powinno być przesunięcie terminów zawartych w pakiecie gwarancji socjalnych. "W szczególności gwarancji zatrudnienia dla pracowników całej Grupy Kapitałowej" - napisali związkowcy w piśmie do ministra skarbu. Sprawa dotyczy kilku tysięcy osób. Według związkowców, wraz z podpisaniem aneksu, gwarancje zatrudnienia zostały przesunięte do 2011 roku.

Związkowcy zwrócili się do ministra skarbu, by wyznaczył termin spotkania w tej sprawie wszystkich zainteresowanych stron.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.