Facebook Google+ Twitter

KonKubiNap czyli Marek Napiórkowski Trio z koncertem w Lublinie

26 lutego szykuje się nie lada gratka dla fanów jazzu w Lublinie. W klubie Graffiti wystąpi Marek Napiórkowski Trio z koncertem, promującym wydaną w październiku ubiegłego roku płytę KonKubiNap.

 / Fot. Marek Napiórkowski TrioKonKubiNap to trzecia solowa płyta Marka Napiórkowskiego, jednak jego dorobek artystyczny trudno nazwać skromnym - zagrał na ponad 100 płytach z takimi sławami, jak Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Krzysztof Ścierański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Stańko, Marcus Miller, czy legendarny Pat Metheny. Napiórkowski jest jednym z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych, a o samym albumie Piotr Iwicki z Jazz Gazety napisał: "Jeden z najlepszych gitarowych-jazzowych krążków w tegorocznej ofercie".

Skład Tria uzupełniają równie interesujący i utytułowani muzycy - basista Robert Kubiszyn, mający na swym koncie współpracę m.in. z Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider oraz solowy album Before Sunrise, a także perkusista Cezary Konrad, którego Jazz Forum uznaje za najlepszego perkusistę jazzowego nieprzerwanie od 1992 roku!

Marek Napiórkowski / Fot. Marcin KydryńskiSam Marek Napiórkowski mówi o płycie KonKubiNap z satysfakcją: "bardzo było krzepiące to, że mimo że gramy w ramach pewnych określonych form, to za każdym graliśmy jednak inaczej... Charakterystyczne i fajne jest to, że to płyta live - nie ma tutaj żadnej ściemy."

 / Fot. Małgorzata FrysztakMarek Napiórkowski Trio na żywo już w niedzielę 26 lutego o godzinie 18.30 w lubelskim Klubie Graffiti przy Al. Piłsudskiego 13.

Więcej informacji: mareknapiorkowski.com, graffiti.lublin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.