Facebook Google+ Twitter

Konkurenci do "ręki" Złotej Żaby

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-11-09 10:44

Organizatorzy tegorocznego festiwalu Camerimage 2006 ogłosili listę 19 filmów, które znalazły się w konkursie głównym. Festiwal rozpocznie się 25 listopada w Łodzi.

Ubiegłoroczny festiwal odbywał się w łódzkim Teatrze Wielkim fot. AKPAO Złotą, Srebrną i Brązową Żabę rywalizować będą m. in.: "Babel" Alejandro Gonzaleza Inarritu, "Bobby" Emilio Esteveza, "Źródło" Darrena Aronofsky'ego, "Infiltracja" Martina Scorsese, "Sztandary chwały" Clinta Eastwooda, "Królowa" Stephena Frearsa i dwa tytuły reprezentujące kinematografię polską. Festiwal rozpocznie się 25 listopada w Łodzi.

W tym roku filmy do konkursu głównego wyłoniono spośród 300 nadesłanych propozycji. Najlepsze tytuły oceni jury w składzie: Ryszard Lenczewski, Denis Lenoir, Phil Meheux, Bruno Delbonell, Peter Levy, które pracować będzie do ostatniego dnia festiwalu - 3 grudnia.

Zestaw obrazów rywalizujących o nagrody w konkursie głównym jest imponujący. Większość z nich to absolutne premiery - z tak znaczącymi tytułami, jak: docenione na ostatnim festiwalu w Cannes "Indigenes" Rachida Bouchareba, "Pan's Labyrinth" Guillermo del Toro i "Flandria" Bruno Dumonta, znane z festiwalu w Wenecji "Źródło", "The Black Dahlia" Briana De Palmy, "Bobby", "Królowa" oraz nagrodzona w San Sebastian "Kopia Mistrza" Agnieszki Holland.

Będą także głośne tytuły kinematografii amerykańskiej: wspomniane "Sztandary chwały" oraz "The Ilusionist" Neila Burgera, a także dwaj reprezentanci naszej kinematografii - "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego i "Palimpsest" Konrada Niewolskiego. Wiele z tych filmów lada moment ubiegać będzie się o najważniejsze nagrody przemysłu filmowego - Oscary i Złote Globy.
(l)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.