Facebook Google+ Twitter

Konkurencja dla "Przeglądu Sportowego"

3 sierpnia zadebiutuje na rynku nowy dziennik o piłce nożnej - "Futbol News".

 / Fot. screenJak podaje portal Wirtualnemedia.pl ("Dziennik Futbol News zadebiutuje 3 sierpnia"), 3 sierpnia zadebiutuje na rynku nowy dziennik, w całości poświęcony piłce nożnej. "Futbol News" reklamuje się hasłem: "Futbol jest jak religia" ("Futbol News"). Dla wszystkich, dla których piłka nożna jest religią, debiut nowej gazety o futbolu to nie lada wydarzenie.

Nie sądzę, aby "Futbol News" zagroził pozycji "Przeglądu Sportowego". Nowy tytuł ma wychodzić dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki, gdy tymczasem "Przegląd Sportowy" wydawany jest codziennie. Nowy tytuł ma kosztować 1,50 zł, gdy tymczasem cena "Przeglądu Sportowego" waha się od 2,10 zł do 2,90 zł, jednak, moim zdaniem, to kwestia drugoplanowa. O zachowaniu pozycji przez "Przegląd Sportowy" zdecyduje raczej częstotliwość ukazywania się oraz przyzwyczajenie do tego tytułu. Niemniej cieszę się, że "Przegląd Sportowy" poczuje oddech konkurencji na swoich plecach i nowej gazecie życzę powodzenia i trzymam za nią kciuki. A kto wie, może za parę lat doczekamy się drugiego ogólnopolskiego dziennika o tematyce sportowej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Przemek, co do tego zamieszania w Axelu, to wszystko zależało od miasta w jakim się dany ośrodek mieścił...w niektórych ośrodkach działania na 2 fronty (bo dziennik mimo wszystki miał sporą autonomię) wychodziło całkiem sprawnie :)

Dopóki nie było cięć w zatrudnieniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Patryka: zgodnie z definicjami, dziennikiem jest gazeta ukazująca się częściej niż raz w tygodniu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziennik_(czasopismo)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na rynku jest jeszcze tygodnik Piłka Nożna i Tygodnik Kibica dlatego też nie wydaje mi się aby gazeta wychodząca 2 razy w tygodniu była w stanie zagrozić gazecie wychodzącej 6 razy w tygodniu. Jedyne co może spowodować, że nowa gazeta utrzyma się na rynku dłużej to coraz prężniej działający rynek bukmacherski (BetClick reklamuje się na koszulkach Lecha, bet-at-home Wisły a BWIN Legii, Koronę Kielce za to dosyć porządnie wspierała swego czasu firma Gamebookers). Spodziewam się sponsorowanych artykułów itd. podobnie jest w Tygodniku Kibica.

W związku z zamieszaniem panującym w Axelu odpływ kilku dziennikarzy z PS do "konsorcjum" Futbolu już się odbywa. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze jakiś czas temu w Axelu istniała tylko jedna redakcja sportowa, wspólna dla Dziennika, Faktu i Przeglądu Sportowego. Przeciwko temu wielu uznanych dziennikarzy się buntowało bowiem nie chcieli aby ich nazwisko lądowało w Fakcie a wyłącznie w PS. Do podziału na trzy odrębne redakcje jednak doszło. Dziennikarze mogli zgłaszać chęć pracy w którymś z tytułów Axela. Oczywiście bili się o PS, Fakt był omijany szerokim łukiem, nieco mniejszym Dziennik, bowiem ptaszki o rozpadzie (przejęciu przez Infor) Dziennika ćwierkały już całkiem głośno. Banici z Axela o niespełnionych ambicjach pracy w najstarszym dzienniku sportowym w Polsce zapewne chętnie skorzystały/skorzystają z ofert pracy w Futbolu. Ot tyle wstępu dla dziennikarskiej braci.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poziom PS-u w ostatnim czasie spadł do takiego poziomu, że wbrew pozorom, jakakolwiek konkurencja, może tej gazecie zagrozić...

PS głównie piłką nożną stoi, więc myślę, że nowa gazeta, ma szansę tych czytelników wyrwać PS-owi. Mnie już na starcie kupili, bo PS przestałem czytać od czasu, gdy wszelkie spekulacje transferowe były wyssane z palca i czytało się to nie gorzej niż FAKT. Także Futbol News ma u mnie 100% zaufanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2009 13:16

Ciekawie co pokaże nowa gazeta i jak będzie chciała przekonać stałych bywalców Przeglądu Sportowego. Mam wrażenie, że nowa gazeta możę odnieść sukces jeśli będzie chciała nie tylko pisać o naszej piłce nożnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie gazeta tylko o tematyce Piłki Nożnej....Myślę że długo na rynku nie pobędzie, a Przeglądowi Sportowemu nie zagrozi gdyż "PS" pisze nie tylko o Piłce nożnej....A to jest ważne jeśli chodzi o dzienniki sportowe, o ile ten nowy można nazwać dziennikiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennik dwa razy w tygodniu? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.