Facebook Google+ Twitter

Konkurs Akcja Akacja - Niezwykła Polka 2009 rozstrzygnięty!

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2009-11-02 14:54

Od połowy września do 16 października trwał nabór zgłoszeń do konkursu, w którym nagradzane były kobiety przyczyniające się do rozwoju społeczności lokalnych i budujące pozytywny wizerunek publicznego zaangażowania kobiet.

logo Akcji Akacji / Fot. Anna FedasCelem konkursu jest pokazanie wartości bezinteresownej działalności na rzecz innych. W tym roku komisja nie miała łatwego wyboru. W szranki stanęło 49 pań.

"Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie zgłoszone Panie w swojej codziennej pracy robią rzeczy niezwykłe, angażując się w pomoc wszystkim tej pomocy oczekującym, często dając im nadzieję na lepsze jutro. Komisja Konkursowa starała się dostrzec te kandydatki, których praca nie spotkała się dotychczas z uznaniem w postaci nagród czy wyróżnień" - tłumaczą organizatorzy.

Za ogromnie ważne zostało uznane to, aby pokazać i nagrodzić te Panie, które pomimo pozostawania w cieniu z dużym zaangażowaniem i często bez dodatkowego wsparcia wdrażają swoje pomysły i projekty. Wszystkie zgłoszone Panie są fantastycznymi liderkami swoich środowisk i z pewnością zasługują na nagrodę. Jednakże laureatką mogła zostać tylko jedna Pani.

23 października we Wrocławiu Komisja Konkursowa wybrała Niezwykłą Polkę 2009. W pierwszej turze obrad Komisja wytypowała następujące Panie:

1. Urszula Maga
2. Iwona Agnieszka Łebek
3. Wanda Dobrzyńska
4. Bożena Mulik
5. Dorota Komornicka
6. Danuta Wojtaczka
7. Grażyna Szura
8. Irena Caryk
9. Danuta Gross
10.Elżbieta Wojdyła

Z dziesięciu kandydatur wyłonionych w pierwszej turze w wyniku głosowania Komisja postanowiła przyznać główną nagrodę w konkursie Akcja akacja Niezwykła Polka 2009 Pani Bożenie Mulik ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Izerskie. Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić Panie: Urszulę Magę, Elżbietę Wojdyłę, Irenę Caryk oraz przyznać dodatkowe wyróżnienie dla Pani Grażyny Szury.

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy. Nagrodą w konkursie jest drzewko akacji, które zostanie posadzone w Parku Słowackiego i opatrzone tabliczką z imieniem i nazwiskiem laureatki. Dlatego też już teraz serdecznie zapraszamy na Finał Konkursu, który odbędzie się 12 listopada 2009 roku o godzinie 12.00. w Parku Słowackiego.

Autor: Anna Fedas
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie wiadomosci.ngo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jeszce o Akcji Akacja
http://www.konsola.org.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=27&catid=3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze nie dosząłm do kapusty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.11.2009 19:55

Dziękuję Pani Doroto, z pocałowaniem ręki, a o bigosie Pani nie zapomniała mam cichą nadzieję?!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wielkopolsce koordynatorem Akcji Akacja jest Stowarzyszenie kobiet "KONSOLA"
http://www.konsola.org.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojj, to rzeczywiścienieciekawie. A kto w Wielkopolsce organizuje tę akcję? Może warto przedstawić organizatorowi swoje uwagi. Pozdrawiam serdecznie, A.F.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W internecie dużo informacji na ten temat...
Wpisz w wyszukiwarkę Akcja Akacja, i czytaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 19:43

takie może nietypowe pytanie co te Panie robią i za co dostają nagrody? Co to za akcja Akacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wielkopolsce jest z tym nieciekawie. Tak jak napisałam wcześniej. Wiem bo sama w pierwszej i drugiej edycji byłam nominowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla laureatki sadzone jest drzewo, dla 4 kolejnych wyróżnionych są droższe zestawy kosmetyków. Dla wszystkich zgłoszonych uczestniczek są zestawy kosmetyków, dyplomy, oficjalna gala. O każdej zgłoszonej uczestniczce (w tym roku było ich ok 50)przygotowana zostanie prezentacja. Kontakt stale jest utrzymywany. Tak jest przynajmniej u nas - w województwie dolnośląskim, gdzie Akcję Akację organizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Pozdrawiam, A.F.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest wśród nas wiele kobiet, które zasługują na uznanie.Śledziłam pierwszą i drugą edycję konkursu. Szkoda ze w województwie wyróżniona jest tylko jedna pani o pozostałych natychmiast się zapomina. Tak jest przynajmniej w wielkopolsce.Ze zwiciężczyniami też się kontakt po posadzeniu akcji szybko urywa.Szkoda!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.