Facebook Google+ Twitter

Konkurs dla Autorów W24! Kto wygrał książkę "E-wangeliści"?

Mamy dla Was 5 egzemplarzy książki "E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu" Tomasza Ciska i Pawła Nowackiego. Sprawdźcie, co musicie zrobić, aby je otrzymać!

 / Fot. Materiały prasoweBohaterami książki „E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego Internetu” są twórcy największych pierwszych polskich portali i platform, takich jak Allegro, Gadu-Gadu, WP, Onet czy o2. E-wangeliści polskiego internetu to świadkowie jego narodzin. Ci, którym udało się odkryć i wykorzystać jego potencjał.

Nagrody otrzymują:
- Mariusza Michalak
- Łukasz Szeremeta
- Joanna Łazor
- Bogumił Kolmasiak
- Łukasz Sporyszkiewicz

Gratulujemy!

Przeczytajcie recenzję książki

Jeśli chcecie, aby autorzy wzięli Wasze pomysły pod uwagę przy pracy nad kolejną częścią, zgłoście E-wangelistę na ich stronie.

O autorach:
Tomasz Cisek – partner oraz prezes zarządu Expedyt sp. z o.o. Z branżą internetową jest związany od dwunastu lat. Karierę zaczynał jako dyrektor zakupu w sieci reklamowej Ad.net. Przyczynił się do stworzenia pierwszych badań profilu internautów Prawdziwy Profil. Często występuje podczas konferencji branżowych. Jest ekspertem i doradcą w zakresie marketingu internetowego i multichannel retailing.

Paweł Nowacki – dyrektor rozwoju kontentu w pionie internet Grupy Wydawniczej Polskapresse. Pracę dziennikarską zaczynał w 1983 roku, w radiu studenckim ACR "Kiks" w Łodzi. Jest wykładowcą Akademii Prasy Lokalnej, prowadzonej przez Izbę Wydawców Prasy oraz współprzewodniczącym Grupy Wydawców Wielomediowych w IAB Polska.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za nagrodę, miło mi, że moje propozycje wydały się Państwu interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje, tutaj jest strona i formularz gdzie można zgłaszać wszelkie kandydatury http://e-wangelisci.pl/zglos-e-wangeliste/

Laureatom konkursu gratuluję i życzę miłej lektury :)
Czekam na dalsze komentarze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromnie się cieszę, że znalazłem się wśród nagrodzonych. Gratuluję również pozostałym.

Dziękuję bardzo za tą książkę! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz - jeden z wywiadów książce przeprowadzony został z twórcami GG.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie w kolejnej wersji książki nie powinno zabraknąć p. Pawła Fornalskiego założyciela IAI jednej z pierwszych platform do tworzenia sklepów internetowych w Polsce. Jest to osoba, która jest pionierem e-commerce na naszym rynku. Firma utworzona przez p. Pawła z sukcesami współpracuje z blisko 2 tysiącami innych podmiotów e-commerce, co czyni ją największa tego typu firma na rynku. Sądzę, że p. Fornalski mógłby wnieść bardzo dużo praktycznej wiedzy opartej na własnych doświadczeniach do nowego wydania książki. Wiedzy, która z pewnością okazałaby się niezwykle ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobą, z która na pewno warto byłoby zrobić wywiad w drugiej części książki jest Piotr Vagla Waglowski. Co prawda nie bardzo wiem czy jego działalność zrobiła z niego milionera, ale z pewnością dziedzina jaką się zajmuje powoduje, że byłoby to szalenie ciekawe zarówno dla zwykłego pasjonata internetu, jak i potencjalnych kolejnych "E-wangelistów".

U innych możemy szukać inspiracji, a od VaGli dowiemy się czy w Polsce takie rzeczy można zrobić. Jeśli więc, mamy się uczyć od najlepszych twórców polskiego internetu, to pominąć Vagli nie można. Tym bardziej, że żyjemy w kraju, w którym przepisy prawa zdecydowanie nie nadążają za rozwojem technologicznym -> np. ustawa prawo prasowe z 1984 roku, która (rzecz jasna) internetu nawet nie przewiduje...

Drugą osobą (grupą osób?), z którą/którymi warto by porozmawiać, to twórcy największych polskich serwisów randkowych. Z prostego powodu - dyskusja dotycząca tego, jak to jest zarabiać na ludzkich uczuciach i emocjach z pewnością będzie pasjonująca!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem na liście nie powinno zabraknąć Pana Mariusza Gralewskiego, który jest pomysłodawcą i współwłaścicielem serwisu Goldenline.pl. Wiele z nas korzysta z tego serwisu społecznościowego, którego celem jest łączenie ludzi z różnymi pasjami, celami zawodowymi i stanowiskami. To dobre narzędzie do utrzymywania kontaktów w branży oraz do wymiany doświadczeń i prowadzenia merytorycznych dyskusji. Serwis Goldenline.pl jest doskonałym przykładem, że można coś osiągnąć, nie mając dużego kapitału startowego i wiedzy z różnych obszarów. Wszelkie trudności można pokonać, a efektem jest stworzenie miejsca, w którym użytkownicy dbają o jakość debaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławomir Lachowski: bankowiec - wizjoner. Człowiek który stworzył w 2000 roku pierwszy polski internetowy bank mBank. Poza tym że była to tego typu pierwsza instytucja na naszym rynku, to poza "wirtualnością" oferował: intuicyjny - funkcjonujący do dzisiaj - interfejs, społecznościowe podejście do klientów: blog, niezależne forum, rada klientów która współdecydowała o rozwoju banków. Jednym słowem rewolucja w podejściu instytucji do klienta której echa widzimy do dzisiaj głównie u operatorów telekomunikacyjnych: Playa, Netii czy Orange.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie w gronie E-wangelistów nie powinno zabraknąć twórców portalu nasza-klasa.pl (obecnie: nk.pl) - Macieja Popowicza, Michała Bartoszkiewicza, Pawła Olchawy oraz Łukasza Adzińskiego. Chociaż spora rzesza dawnych użytkowników portalu przesiadła się np. na Facebook'a, z pewnością jest to projekt, który nieźle "namieszał" w polskiej sieci. Było o nim głośno w mediach, a używane serwery pękały w szwach. Czy ktoś to jeszcze pamięta? :)

Duży wpływ na polski Internet wywarło również dzieło Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka. Ci dwaj studenci Politechniki Gdańskiej założyli firmę IVONA Software (pierwotnie: IVO Software). Stworzony przez nich syntezator mowy, został w 2011 roku uznany, za najdokładniejszy na świecie przez Voice Information Associates. Od samego początku, w sieci zaczęły się pojawiać, w większości amatorskie nagrania, w których wykorzystano Ivonę jako lektora. Nie sposób również zaprzeczyć, że program może stanowić pomoc dla osób niewidomych podczas korzystania z Internetu, w interaktywnych asystentach on-line czy wtedy, gdy po prostu nie mamy ochoty na czytanie - wolimy posłuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.