Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Anna Zagalska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-07 11:59

Pisanie i muzyka to moje dwie największe życiowe pasje, które tkwią we mnie odkąd pamiętam.

 / Fot. materiały autoraOd zawsze bowiem uwielbiałam słuchać radia, muzyki i pisać, najpierw długie listy do znajomych, wynoszące czasem 14-20 stron, później listy do różnych gazet, aż w końcu artykuły. Na portal Wiadomosci24.pl doprowadziły mnie właśnie te dwie życiowe pasje razem wzięte, gdyż szukając możliwości dotarcia do mediów z informacją o rocznicy śmierci lidera zespołu Universe Mirosława Breguły, którego wysoko cenię za jego wrażliwość i dobro oraz odwagę szczerego wyrażania swojego wnętrza w słowach piosenek, które tworzył, wysłałam do wielu redakcji bardzo długi list w tej sprawie. Pan Paweł Nowacki, ówczesny redaktor naczelny Wiadomosci24.pl odpowiadając na wspomniany list zaproponował, bym przekształciła zawarte w nim słowa w artykuł i opublikowała go na portalu. Z wielką przyjemnością, ale również z ogromną obawą podjęłam się tego zadania i tak 29 października 2008 roku na portalu Wiadomosci24.pl pojawił się mój pierwszy artykuł zatytułowany "Niech Mirek Breguła żyje w naszych myślach….

Zawierał on wiele moich osobistych odczuć związanych z tym niedocenionym za życia, a wartym pamięci artystą, w którego tekstach można usłyszeć własne myśli, przeżycia, rozterki, smutki i radości.

Bardzo ucieszył mnie ten debiut dziennikarski i zachęcił do tworzenia kolejnych artykułów. Nie mogło więc zabraknąć na portalu mojej relacji z obchodów rocznicy śmierci Mirosława Breguły, do udziału w której wcześniej wszystkich zachęcałam. Jako, że cenię zespół Universe, był on najczęściej bohaterem moich artykułów.

Drugim artystą, którego śmierć i zamieszanie wokół niej wzmogły moje natchnienie, był Michael Jackson. Jednak nie tylko muzyki dotyczyły moje artykuły, o czym można się przekonać przeglądając je na portalu Wiadomosci24.pl.

Każdy artykuł, który piszę, to dla mnie osobiście takie małe dzieło sztuki. Staram się go zawsze przygotować na jak najwyższym jak na moje możliwości poziomie. Wymaga to trochę czasu i cierpliwości, ale wewnętrznie cieszy, dając ogromną satysfakcję.

Chciałabym poprzez moje artykuły przekazywać światu głównie to, co dzieje się dobrego, a o czym tak mało się mówi. Dziennikarzy czasem określa się mianem hien żerujących na ludzkim nieszczęściu. Ja chcę być zaprzeczeniem tej opinii i przekazywać ludziom tylko dobre wiadomości, zwracając uwagę na to, co moim zdaniem ważne, cenne i wartościowe. Nie jest to proste w tym dziwnym świecie, w którym obecnie żyjemy, ale wierzę, że nawet tak małe ziarenko dobra ma szanse rozwoju. Trzymajmy się więc tego, co dobre, piękne i wartościowe.
Do konkursu Dziennikarz Obywatelski Roku 2010 zgłoszono w kategorii Kultura artykuł mojego autorstwa zatytułowany „Twoje serce jest tu” pamięci Mirosława Breguły

A więc znów jak bumerang powraca myśl o tym wyjątkowym artyście, o którym nieustannie pamiętają wierni fani, organizując wiele akcji dla uczczenia jego pamięci. Jedną z nich było odsłonięcie pomnika upamiętniającego Mirosława Bregułę. By ten pomysł zrealizować fani musieli zebrać 15 tysięcy złotych. Do uzbierania tej kwoty dążyli poprzez podejmowanie wielu cennych i pomysłowych inicjatyw. Jedną z nich było, opisane w nominowanym artykule, wydanie singla z piosenką „Twoje serce jest tu”.

Jego wyjątkowość polega na tym, że Marcin Kindla (autor tekstu, muzyki, śpiew) i Michał Kuczera (gitary) zaprosili do wykonania utworu syna Mirosława Breguły Tomasza oraz grupę fanów, umożliwiając im w ten sposób wyśpiewanie swoich myśli i odczuć idolowi, który przez wiele lat śpiewał właśnie dla nich, napełniając ich serca wrażliwością na muzykę i drugiego człowieka.

Jeżeli Państwa zdaniem to, co zauważam, tworzę i przekazuję światu jest warte uwagi i kontynuacji, proszę o oddanie głosu poprzez wysłanie smsa o treści: dzob.187 pod numer 7055 (koszt jednego smsa 0,62 zł z VAT). Można wysłać dowolną liczbę głosów i zachęcać do tego innych. Głosowanie trwa do 31 maja 2011r. Aby wziąć udział w konkursie dla głosujących należy w treści smsa podać krótkie uzasadnienie głosu oddanego na kandydata. Nagrody dla głosujących to między innymi bon na wycieczkę zagraniczną wartości 3 tys. zł oraz wartościowe upominki. Ze szczegółami można zapoznać się w dostępnym na stronie konkursu regulaminie.

Za wszelką przychylność serdecznie dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.