Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4191 miejsce

Konkurs DO 2010. Barbara Wierzbicka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-10 10:39

Prezentujemy sylwetkę uczestniczki konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

Barbara Wierzbicka / Fot. archiwum B. WierzbickiejSzanowni Państwo, od prawie roku zamieszczam swoje felietony w serwisie kobiety.lodz.pl. Teksty opatruję hasłem "baby w kuchni rozmyślania", ponieważ kuchnia to mój obowiązkowy plac zabaw. Piszę głównie o tym, co mnie wkurza, denerwuje i doprowadza do szewskiej pasji. Konkursowa "Andzia w ogródku tolerancji" jest jednym z łagodniejszych artykułów.

Prócz tolerancji zajmują mnie tematy aborcji, in vitro, instytucji surogatki, równouprawnienia płci... Dość często spotykam się z wyrazami zrozumienia i solidarności Czytelników, którzy też marzą o normalności w Polsce.

Nie może być ciągle tak, że wszystko co dotyczy jednej z najistotniejszych sfer naszego życia, dzieje się w podziemiu, ćwierćlegalnie, na granicy absurdu, w aurze społecznej schizofrenii. Najważniejsza w życiu człowieka jest jego wolność wewnętrzna i możliwość dokonywania wyborów. Także trudnych. Nawet najtrudniejszych. Tylko w taki sposób możemy kształtować solidną odpowiedzialność i podnosić morale. Bzdurne paragrafy przynoszą tu więcej szkody, niż pożytku.

W życiu zawodowym prowadzę własną działalność gospodarczą; od lat każdy dzień rozpoczynając żarliwą modlitwą, by rząd /nieważne jaki/ nie zapalał zielonego światła dla prywatnej inicjatywy. Oznacza to zawsze jedno: jeszcze bardziej spiętrzone trudności.

Mam męża, dzieci i wnuki. I 59 lat, więc muszę się spieszyć z tym
pisaniem, gdyż zaczynam coraz mniej kumać. Ostatnio nie zakumałam, dlaczego Edyta Górniak tańcząc z gwiazdami złamała nogę: przypadkiem czy celowo? Pewne media o to pytały, a ja ani w ząb - ni me, ni be. Straciłam też rozeznanie -
po co politykom partie? Przecież i tak pozostają w nieustającej opozycji do macierzystych programów wyborczych /obrażając naszą inteligencję/. O, i czepiam się polityków!

Jednak moje 50 plus ma swoje plusy. Zostałam wolontariuszką w projekcie "Latające babcie" - zakładka portalu www.kobiety.lodz.pl Warto zajrzeć, bo fajne rzeczy robimy. Odwiedzamy dzieciaki w przedszkolach, szpitalach i Domach Dziecka - z kolorowymi występami do własnych wierszyków i bajek.

Moim wspaniałym Współuczestnikom w zmaganiach konkursowych serdecznie gratuluję tekstów. Przeczytałam wszystkie. Świetnie piszecie - Koleżanki i Koledzy! Najbardziej poruszyła moją babską wyobraźnię Małgorzata Dawid-Mróz felietonem pt. "Przemoc rodzi przemoc. Miłość rodzi szczęście."
Historia z kamieniem genialna!!! Będę cytować.

Twórcom portalu www.wiadomości24.pl przesyłam wyrazy uznania za
całokształt i podziękowanie za V rozgrywki Dziennikarstwa Obywatelskiego.

Wszystkich gorąco pozdrawiam - oczywiście z mojej kuchni - Basia W.

Kliknij, aby oddać głos na Barbarę Wierzbicką i wygrać atrakcyjne nagrody!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.