Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Hanna Sidorska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-04 21:50

Prezentujemy sylwetkę uczestniczki konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

Hanna Sidorska / Fot. Archiwum H. SidorskiejTrudno jest pisać o sobie. Jeszcze trudniej, kiedy ma to wpłynąć na wygraną w konkursie takim jak ten. Czuję się trochę jak Miss World wygłaszająca przemówienie, mające na celu zaskarbienie sobie przychylności jury i widzów. Jednak nigdy nie miałam aspiracji by być czyjąkolwiek miss. Ale podobnie jak one: kocham zwierzęta i chcę pokoju na świecie!

Oprócz tak górnolotnych chęci, mam jeszcze kilka innych pragnień. Trochę mniej ambitnych i bardziej samolubnych, bo dziennikarstwo jest w dużej mierze zajęciem samolubnym i egoistycznym. Wie i czuje to każdy dla którego pisanie stanowi integralną część życia.
Uczucia, które towarzyszy przy opisywaniu ważnych dla nas spraw lub przy ujawnianiu faktów o których nikt wcześniej nie miał pojęcia, nie da się opisać.

Właśnie z powodu tego uczucia postanowiłam pójść na studia dziennikarskie. Nie znalazłam się na nich przypadkiem, bo pech tak chciał i nie miałam innego wyboru. Była to naturalna konsekwencja wszystkich wcześniejszych moich działań i dalsze rozwijanie pasji, która od szkoły podstawowej była tą najważniejszą.

Portal Wiadomości24 w dużej mierze kształtują ludzie, niemający nic wspólnego ze studiami dziennikarskimi. Nie czuję się od nich w żaden sposób lepsza i nie uważam, że moje teksty pod jakimiś względami przewyższają ich teksty. Co więcej, uważam, że wielu z autorów W24 pisze lepiej niż „profesjonalni” dziennikarze.

Nominacja była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że kiedy po tych kilku miesiącach ponownie przeczytałam zgłoszony tekst, wszystko bym w nim pozmieniała i napisała inaczej. Wynika to z mojego ogromnego samokrytycyzmu i chęci bycia we wszystkim perfekcyjną. Jednak może te niedociągnięcia przypadną do gustu czytelnikom?

Rozpisałam się nie na temat, a miało być o mnie! A więc w skrócie: Hanka Sidorska, studentka dziennikarstwa, wielbicielka literatury faktu, właścicielka 3 kotów, czechofilka, miłośniczka filmów Tonego Gatlifa, muzyki bałkańskiej i elektronicznej. Od niedawna udzielająca się na portalu jastrzębieonline.

Kliknij, aby przeczytać tekst zgłoszony do konkursu

Kliknij, aby oddać głos na Hannę Sidorską

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

postronny
  • postronny
  • 23.05.2011 13:14

Anonimie, student dziennikarstwa to nie dziennikarz. W polskim prawie mamy jasne przepisy co do tego, kogo można nazwać dziennikarzem, a kogo nie. Proszę się z nimi zapoznać, a dopiero później pisać głupoty.
Jeśli byłby pan obeznany z tematem, wiedziałby pan również, że "przecinki" nie stanowią o walorach estetycznych tekstu. Tego typu drobne błędy można poprawić w kilka minut. @el borbah, proszę nie używać tego typu "feminizmów". Poprawność polityczna jest modna, ale brzmi sztucznie i głupio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
el borbah
  • el borbah
  • 16.05.2011 22:43

@czytelniczka: "by nie dawał pan się prowokować komuś kto zapewne nie ma własnego życia więc próbuje żyć życiem innych" a to nie przypadkiem o Tobie samej mowa? nie potrafisz odniesc sie merytorycznie do dyskusji, wiec atakujesz ad hominem w wyjątkowo kiepskim stylu - jak taka domorosla psycholożka, czytelniczka Wróżki

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 16.05.2011 22:40

i to ty odpowiadasz mi po 5 minutach, ja wchodzę kiedy mam czas na oglądanie szopki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 16.05.2011 22:40

faktycznie jesteś w gimnazjum - po inżynierze robi się magistra (inżynier - tytuł zadowowy, magister - naukowy). Tam też czekają cię kolokwia. I skończmy temat o mnie, pytam się któryś już raz: dlaczego mnie obrażasz tylko za to, że znalazłem brak przecinków u dziennikarki? Osoby, która jest PROFESJONALISTĄ od przecinków?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelniczka
  • czytelniczka
  • 16.05.2011 22:10

Drodzy internauci skupmy się na artykule autorki ,który jest tu oceniany -"To nie ludzie ,to klienci".. To ten artykuł został zgłoszony do konkursu ,a nie notka panny Hanny na jej własny temat. Rozpętała się tu jakaś prywatna wojenka , a przecież nie o to tu chodzi .Moja sympatia jest po stronie "dies" ,mimo to namawiam ,by nie dawał pan się prowokować komuś kto zapewne nie ma własnego życia więc próbuje żyć życiem innych ,chociażby w taki marny sposób -krytykując w internecie kogo popadnie . Pani "Anonim" radzę spojrzeć w lustro i tam dopatrywać się wad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dies
  • dies
  • 16.05.2011 21:43

Jak widzę szwankuje również czytanie ze zrozumieniem. Kilka postów temu twierdziłeś (a raczej aś - skoro z upodobaniem czynisz, również ze mnie kobietę), że jesteś zeszłorocznym inżynierem, a tutaj nagle, nadal piszesz kolosy? Daruj sobie bajeczki, że robisz doktorat, bo nikt normalny w to nie uwierzy ;]
Btw ja nie twierdzę, że jestem nieomylny i wszechwiedzący. Chwalenie się tak niskimi i prowincjonalnym wykształceniem jak twoje, jest żenujące. Jak widzisz inteligentni ludzie, nie mają potrzeby dowartościowywania się w ten sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 16.05.2011 18:26

dies, przejąłbym się tym, co mi wypisujesz teraz (pytajniki, jaki to język...), gdybyś sama kilka wcześniejszych postów napisała poprawnie. Czemu wciąż nie możesz znieść, że wolność wypowiedzi daje mi też możliwość krytyki czyjegoś dokonania? Matura z polskiego poszła mi zapewne lepiej niż twój test gimnazjalny w tym roku :). Powtarzam - gdy mylę się na kolosie, nie obwiniam prowadzącego za swoje błędy tylko dlatego, że je zauważył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dies
  • dies
  • 14.05.2011 15:42

1)"nie znam powodu do zazdrości jakiemukolwiek humaniście." Możesz mi powiedzieć w jakim to języku?
2)"Czego mam zazdrościć, publikowania tekstów w internecie?" kolejny błąd. Po zazdrościć powinien być pytajnik i następne zdanie.

Btw. jeśli chodzi o "zespół redakcyjny", jakbyś nie wiedział jest to portal dziennikarstwa obywatelskiego, więc o jakimkolwiek zespole, a tym bardziej kompetentnym, nie może być mowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dies
  • dies
  • 14.05.2011 15:34

Zawiódł cię twój geniusz matematyczny i z faceta zrobiłeś dziewczynę. Jak widać wszystko wiesz lepiej i od każdego jesteś lepszy ;] Tylko nie rozumiem dlaczego jeszcze rozmawiasz z takim plebsem jak my ;] Nie szkoda ci czasu? Udowadnianie poczucia wyższości na forum internetowym (w dodatku anonimowo), samo świadczy o tobie i twoich kompleksach. A może minąłeś się z powołaniem i zamiast matematykiem powinieneś zostać polonistą? A może matura z polskiego kiepsko poszła? Co wypracowanie było bez polotu? Czy zdania zaczynałeś również od "bo"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 14.05.2011 13:44

"dies" - dziękuję za udowodnienie, że nikt tu nie potrafi przyjąć na siebie negatywnej oceny :). Skończyłaś już gimnazjum? bo spójniki w matematyce są troszeczkę inne niż w języku polskim, to pierwszy dział każdego licealnego podręcznika. Gdybym pomylił się w obliczeniach nie byłbym agresywny wobec kogoś, kto ten błąd zauważył. Dlatego proponuję zaprzestać negatywnego stosunku do kogoś, kto zauważył, że student dziennikarstwa nie potrafi używać przecinków :)