Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Justyna Napiórkowska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-08 11:13

Prezentujemy sylwetkę Justyny Napiórkowskiej, uczestniczki konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

 / Fot. Materiały autoraLaureat prestiżowej nagrody TED, francuski artysta JR miał wygłosić podczas ceremonii rozstrzygnięcia konkursu tekst o tym jak naprawić świat. Sam skorygował swoje zadanie, zmieniając "naprawę świata" na "poprawę świata". Skromniej, na miarę własnych możliwości. Przy zachowaniu stosownych proporcji- takie własnie powinno być zadanie każdego, kto podejmuje pracę dziennikarza.

Z pewnością tak jest w przypadku dziennikarstwa obywatelskiego, niezależnego, wyrastającego z potrzeby reagowania w ważnych dla dziennikarza sprawach. Bardzo dużo czytam, sporo oglądam, staram się uważnie obserwować świat. Jestem historykiem sztuki i europeistą, studiowałam także dziennikarstwo i nauki polityczne. Wszystko- z ciekawości i potrzeby poszerzania horyzontów.

Znam sześć języków obcych, przede mną jeszcze kolejne. Dostrzec, uchwycić, zrozumieć, co ważnego dzieje się wokół nas, co zasługuje na uwagę- to moja potrzeba, to zadanie dziennikarza obywatelskiego.

Szpalty pism (także tych wirtualnych) są dość ograniczone jeśli chodzi o przestrzeń dla tematów kulturalnych. Wierzę w to, że jest wiele osób, dla których w wirze codzienności właśnie tematy dotyczące sztuki są istotne. Co więcej, wierzę, że mogą być one motywujące i
inspirujące. Postanowiłam stworzyć miejsce, w którym zatrzymuję to, co według mnie ma znaczenie. Dlatego zaczęłam pisać bloga (www.osztuce.blogspot.com).

Piszę przede wszystkim o tym, co uznaję za ważne w dziedzinie kultury. Odkrycie, że mam Czytelników, którzy od rana do wieczora, na całym świecie zaglądają na prowadzoną przeze mnie stronę dodało mi skrzydeł! A zatem zrobiłam coś pożytecznego! Cenię nagrodę, którą otrzymałam z rąk profesora Jerzego Stuhra w konkursie Blog Roku 2010 w dziedzinie Kultury. Jak dla każdego autora- najważniejsi są dla mnie moi Czytelnicy- to wielka motywacja do pracy, z wiarą, że dzięki sztuce świat będzie lepszy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.