Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10835 miejsce

Konkurs DO 2010. Katarzyna Formela

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2011-05-07 12:42

Witajcie. Jestem z urodzenia, zamieszkania i ukochania - naszego miasta - gdańszczanką.

 / Fot. materiały autoraDo konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 roku przedstawiłam swój tekst z sierpnia 2010 o perypetiach z polskim Urzędem Stanu Cywilnego - po powrocie do Polski po naszym ślubie za granicą - perypetiach, które wciąż trwają.

Z wykształcenia jestem socjolożką, pracowniczką socjalną oraz administracji. Wydałam kilka artykułów naukowych wokół praw osób ze społeczności LGBT. Ostatni z nich to: K. Formela, J. Szczepankiewicz-Battek, "Związki partnerskie - deprecjacja tradycyjnych wartości czy prawa człowieka?" [w:] red. J. Semkow, J. Wojtaś, Rzeczywistość międzykulturowa z perspektywy pedagogiki integralnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Legnica 2010, ss. 249-267.

Jestem pomysłodawczynią petycji o wprowadzenie regulacji prawnych dla par osób tej samej płci w Polsce: http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4117, oraz pikiet pod Sejmem w tej samej sprawie.

Należę do Grupy Tel-Aviv prowadzącej od listopada 2010 roku w Polsce kampanię społeczną Miłość Nie Wyklucza na rzecz wprowadzenia instytucji Cywilnych Związków Partnerskich w naszej Ojczyźnie: http://www.miloscniewyklucza.pl.

Jestem także honorową krwiodawczynią. Uwielbiam śpiewać, oddawać się czarowi słowa pisanego, buszować w sieci oraz poznawać ludzi mądrzejszych ode mnie. Efekt ostatniej mojej aktywności społecznej to uzyskanie odpowiedzi na temat ww. regulacji w Polsce od rzecznika Platformy Obywatelskiej: http://www.youtube.com/watch?v=s2iwMI7cVhM

Prywatnie od lat żona swojej żony. Jako pierwsze w Polsce (z par osób tej samej płci) w roku 2008, zawarłyśmy małżeństwo humanistyczne, w tym samym dniu również religijne, a następnie zdecydowałyśmy się na ślub cywilny za granicą (z braku takiej możliwości w naszej ojczyźnie).

Prowadzimy z żoną moją - przed polskimi sądami - równolegle kilka spraw sądowych by uzyskać choć drobną część praw nabytych przez nas na mocy ślubu zawartego poza Polską. Wspiera nas w nich - nieoceniona - Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Bardzo proszę o wysyłanie sms-ów na mój konkursowy tekst, na numer 7055, o
treści: dzob.392

Przeczytaj tekst konkursowy


Zagłosuj na kandydatkę w konkursie DO RokuBardzo dziękuję!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 02.06.2011 23:40

Pani Kasiu, do wygranej zabrakło "tylko" 500 głosów :)
Może trzeba było "przemówić" do głosujących, podobnie jak pan docent: http://www.zpsb.szczecin.pl/index.php?mact=News,cntnt01,print,0&cntnt01articleid=437&cntnt01showtemplate=false&cntnt01returnid=69

Komentarz został ukrytyrozwiń
KaFor
 • KaFor
 • 17.05.2011 06:30

Dziekuję Barbaro za słowa otuchy. :)

Dziś SLD składa projekt ustawy o zwązkach partnerskich do Sejmu.

http://wyborcza.pl/1,75248,9609306,Zwiazki_partnerskie_w_Sejmie.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
barbara wierzbicka
 • barbara wierzbicka
 • 17.05.2011 00:30

Pani Katarzyno wraz z małżonką, pierwszy raz w życiu użyłam takiego sformułowania i okazuje się,klawiatura nie wyleciała w powietrze. Jesteście Panie prekursorkami nowego porządku, a wiadomo, pionierom zawsze najtrudniej. Podobnie miały pierwsze feministki i sufrażystki - gdy walczyły o prawo do głosowania, dostęp do szkolnictwa i możliwość zarobkowania kobiet, a było to całkiem w nieodległej przeszłości. Proszę się więc nie dziwić oporom różnych grup społeczeństwa. Tak po prostu, chyba, być musi, że wszystko co nowe /z fryzurami na czele/ najpierw budzi protesty. Dla dodania Paniom otuchy w walce o Wasze słuszne prawa, przytoczę pewne zdarzenie :
Było to za czasów, kiedy nasz kraj był jeszcze Polską Rzeczpospolitą Ludową. Władza przymierzała się właśnie do zakazu montowania przez obywateli anten satelitarnych, jako urządzeń wysoce szkodliwych . Wówczas, w jednej z debat TV padły prorocze słowa redaktora Krzysztofa Teodora Teopliza /słynnego KTT/, które zapadły mi w pamięci; ..."wszystko co się już gdzieś wydarzyło, choćby na drugim końcu świata, wydarzy się i u nas, to tylko kwestia czasu..."
Uważam, że główny problem przeciwników polega na braku chęci poszerzenia wiedzy na owe tematy. Zrozumienie drugiego człowieka jest dalece trudniejsze, niż uleganie fobiom. Na półmetku Konkursu serdecznie pozdrawiam - sąsiadka z działu Styl Życia

Komentarz został ukrytyrozwiń
KaFor
 • KaFor
 • 08.05.2011 07:19

Dziękuję Łukaszu. :)
Dobrego dnia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.05.2011 22:33

Pani Kasiu, trzymam kciuki! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.